Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Neyse ben sesli düşündüm yine...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Bill Gates "Çiçek hastalığı çok yaygın olarak yeniden çıkacak" dedi.
Artık açık oynuyor ve önceden çıkartacağı hastalığı haber veriyor.

Su çiçeği ile çiçek hastalığını karıştırmayın.
Çiçek hastalığı, su çiçeğine göre daha kalıcı hasarlar veren ve ağır geçen bir hastalıktır.

Su çiçeği için çocuklar hala aşılanıyor.
Ama çiçek hastalığı dünyada en son 1977'de görüldü ve sonrasına DSÖ "Artık çiçek hastalığının tarih olduğunu ve bir daha görülmesinin mümkün olmadığını" açıklamıştı.

Ama atlanmaması gereken bir nokta var;
Çiçek hastalığının yok edildiği tarihten bu yana, hastalığa neden olan variola vrüsüne ait örnekler iki merkezde saklandı.

Bunlardan biri ABD'nin Atlanta'daki "Salgın Hastalıklar Kontrol ve Koruma Merkezi" diğer ise Rusya'nın Novosibirsk kentindeki "Viroloji ve Biyoteknoloji Devlet Araştırma Merkezi."

Lakin birçok ülke yıllardır Rusya ve ABD'nin çiçek virüsünü saklamalarına "Bitmiş olan bir virüsün hala saklanması gelecekte bir biyoterorizm tehlikesi oluşturacaktır" diyorlar.

Simdi de Bill Gates'in 45 yıl öncesi bitmiş olan çiçek hastalığının daha ölümcül bir şekilde yeniden çıkacağını söylemesi ?

Acaba koronadan ümitlerini mi kestiler?
"Öncesinden korkuyu salalım, korku psikolojisi doğal olarak bağışıklığı düşürür ve yeni çıkaracağımız hastalıkta hazır bir kitle olur" diye mi düşündüler?

Neyse ben sesli düşündüm yine...
Fikirler size kalmış...
Safiye Çetinkaya

FB_IMG_1636275385256.md.jpg

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Safiye abla olaya komplocu bakmaktan ziyade sunulan verilere bakmak gerek bana göre..

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar