Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Neden Spor Yapmalıyız?

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
null

null

Kimler hangi sporu yapıyor;görelim :sr
Ben arada yürüyüş yaparım,çook tembelim spor konusunda,neyse ki aktif çalıştığım için -şimdilik-idare ediyor durumlar :)

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Yav kafam karıştı.. adamın biri çıktı dediki... insana fazla spor zararlı yaradılış geregi dedi .. sordular nasıl yani hani şakamısın gibicesine.. yoo dedi valla bak dedi kalbin fazladan kan pompalamasına vesile oluyorsun dedi.. Allah dedi bizi at gibi koşalım diye yaratmadı bu ayakları dedi falan.. lan galiba alişan demetin programıydı ordamı ne görmüştüm... ya varya hacı hamlamışım .. aylarca evde kaldım hareket yok bişey yok tereyag bagladı damarlar ivedigin dedigi gibi haha .. kemiklerim kireçlemiş gıcır gıcır yoruluyorum.. bi spor yapsam diyorum nefesim kesiliyor cigerlerim yanıyor.. anasını satayım rontgendede bişey çıkmıyor hani.. kendimi zorlasam gözüm karalıyor.. şimdi sporu hangi ayarda yapmam lazım bilmiyorum.. ya ben birde wushu sandacıydım valla bacaklarım sıfır açılmıyor artık. 31 32 li yaşlarda çürüge çıktım resmen ..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Kalpin, Bir ara banada böyle şeyler dedin, bende yaf bu çocuk bu saçma sapan şeyleri nerden okuyor dedim :)
Hakkını helal et.

Fatih spor nezaman kalbe zarar verir, kalp hastalığın varsa ve damar tıkanıklığı varsa kardiyo olarak çok yüklenirken kalbine zarar verir. Yeteri tempoda doğru hareketler kalbinde vücududa güçlü kılar. Spor yapan biri spor yapmayan birine göre daha uzun yaşar. Çünkü vücut daha dinç daha güçlü dür. Stres daha az. Hayat konforu daha yüksek. Yerdiklerin daha hızlı erir vücutta yağ kitlesi birikmez.
Kolastrol riski şeker riski en aza iner.

Ben yıllardır spor yapıyorum ve formumu sağlığımı spora borçluyum desem abartmış olmam.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
En iyi spor düzenli olarak hergün yapılan 30-45 dakika arası yapılan yürüyüştür.belli tempoda çok hızlı olup kalbi yormadan yürüyüş.

sporun her türlüsünün zararı olabilir,kötü beslenme,aşırı ilaç kullanımı sağlıksal sorunlar yaratabilir.yine de spopa vakit ayırıp düzenli yapılmalı bencede.ritim önemli,nabız 120 civarını geçmeden yapılmalı.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@interceptor, usta kardiyo alıştırması usuliyle 2 dk yürü 1 dk koş sistematik uygulandığında zaman içinde nabız 180 leri bile bulduğunda kişi his etmez. Çünkü hep vücudun direnci artmış hemde kalp bu nabzı kaldıracak seviyeye gelmiş olur.
İnsan vücudu gelişmeye ve güçlenmeye müsait yeterki düzenli olsun çalışma.

Mesela ben macfitte kısmi zamanlı antrenörlük yaptığımda hiç bir sporcuyu 15 dk koşmadan sahaya almazdım. Kardiyo en önemlisi..
Dolayısıyla sistematik yapılacak kardiyo hareketleri cidden vücudu inanılmaz güçlendiriyor.
Vücudu öldüren şey alınan yağ yakıcılar ve vücut geliştirme için kullanılan ilaç ve haplardır.

Ben spor esnasında su dışında bişey tavsiye etmiyorum. Ve altın kuralım. İki güne bir 1 saat, hareket masası dışında oturmak ve durmak yasak...

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
@interceptor, usta kardiyo alıştırması usuliyle 2 dk yürü 1 dk koş sistematik uygulandığında zaman içinde nabız 180 leri bile bulduğunda kişi his etmez. Çünkü hep vücudun direnci artmış hemde kalp bu nabzı kaldıracak seviyeye gelmiş olur.
İnsan vücudu gelişmeye ve güçlenmeye müsait yeterki düzenli olsun çalışma.

Mesela ben macfitte kısmi zamanlı antrenörlük yaptığımda hiç bir sporcuyu 15 dk koşmadan sahaya almazdım. Kardiyo en önemlisi..
Dolayısıyla sistematik yapılacak kardiyo hareketleri cidden vücudu inanılmaz güçlendiriyor.
Vücudu öldüren şey alınan yağ yakıcılar ve vücut geliştirme için kullanılan ilaç ve haplardır.

Ben spor esnasında su dışında bişey tavsiye etmiyorum. Ve altın kuralım. İki güne bir 1 saat, hareket masası dışında oturmak ve durmak yasak...

kesinlikle katılıyorum,benimde spor yaparken nabzım genelde 155-170 arası olur.bende eski sporcuyum,ama seninle aynı görüşteyim genel olarak.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
işte uzmanların bazıları sporcu insanların ömrü spor yapmayanlara göre az olur az oluyor diyorlar.. bende kalp vardıda bitti desede bitmedi galiba . yahu delik kendi kendine kapatnmış kalpte ameliyatsız ama romatizmanın vurmayacagının garantiside yok ellam :D 18 sene penisilin vurulmuştum kendiliğimden kestim 15 günde bir delik deşik olmuştum.. sonra kesince doktor tamam gerek yok demişti.. azeri bir doktordu.. sonralarda hiç birşey çıkmadı ama ben kendimi biliyorum . kalpte bişi yokda .normal havaların bulanıklıgında bir agrı vuruyor bacaklara sorma :D benim romatizma çocuk yaşta geldi abi yürüyemiyodum ben okulum aksadı ben 2. sınıftan okumadan 3. e geçtim.. :D çok şeyler olduda neyse.. spor işte yapmak lazımda bilmiyorum böyle geberecem galiba :D

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar