Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Dizi Analiz My Mister

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Ekli dosyayı görüntüle 10461

Konusu:
Dizi, farklı jenerasyondaki insanların hayatları ile ilgili farklı değerleri tasvir edecek. 40’lı yaşlardaki bir adamın (Lee-Sun Kyun) hayatındaki zorluklara katlanması ve ondan farklı bir hayat yaşamasına rağmen 20’li yaşlardaki bir kadının (IU) onun gibi hayatındaki zorluklara katlanmasını anlatmaktadır. Onlar birbirlerinin hayatlarına baktıklarında birbirlerine derman olur.

İnternette konusu her ne kadar böyle geçse de bu dizinin konusu bence anlatılamaz yaşanır. Dizi izlerken genel de tür ve ülke ayırt etmeden izlerim. Ama sınıflandırırken hep ayrı ayrı sınıflandırmalar yaparım. Ama bu dizi tüm dizilerim içinde sıralama yapsam ilk 10da yer alır.

Diziye başlarken bir önyargı ile başladım. IU'nun yanına kendisinden bu kadar büyük bir oyuncu nasıl olur, yakışmazlar tarzı düşüncelerim vardı. Başrollerin uyumu benim için önemli. Yine de IU seven bir insan olarak dedim ki şans ver ve izle. İyikide izlemişim. Asla o yaş farkı gözüme çarpmadı. Çünkü senaryo ve karakterler birbiriyle o kadar uyumluydu ki hiçbir olumsuzluk hissedemedim. Özellikle başrol adam rolüne o kadar iyi uyum sağlamış o kadar güzel canlandırmış ki bu adam yerine başkasını düşünemez oldum. Dizide bazı sahneler var sadece adamın sesini duyduğumuz. Adam resmen sesiyle oyunculuk yapmış. :love: IU için bir şey diyemiyorum zaten. Kadın yıllar geçtikçe kendini geliştiriyor. Dizi de donuk/ifadesiz sahneleri var ama onları bile o kadar güzel oynamış ki başka dizilerdeki donuk karakterleri gördükçe bu kadının oynamaktan ziyade yaşadığını anladım.

Dizide başrolleri beğendiğim gibi konusunu da beğendim. Yalan yok bazı sahnelerde sinir krizi geçirsem dizi bir bütün olarak çok güzeldi. Diğer klasik Kore dizileri gibi değildi. Yani birçok Kore dizisinde her şey tozpembe anlatılıyor. Kötü olaylar bile işlenirken hep bir tozpembelik var. Ama bu dizi öyle değil. Dizi o güzel tozpembe dünyadan çıkış yapmış biraz daha gerçekçi bir şekilde işlenmiş nadir Kore dizilerinden. Sahne geçişleri olsun, arka planda kullanılan renk tonları olsun hepsi birbiriyle senaryo ile uyumlu ve gerçekçiydi. Bu dizi ile kullanılan arka planın ne kadar önemli olduğunu anlamış oldum.:gulucuk:
Söylemek istediğim çok şey var ama diziden spoiler vermemek içi susuyorum.:gulucuk:
Hafızam silinse de tekrar izlesem denilen diziler vardır ya. Bu dizi tam olarak benim için öyle. Konusuyla, senaryonun işlenişiyle, oyuncularıyla hepsi o kadar güzeldi ki bence bir şans verip izleyebilirsiniz.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Hafızam silinse de tekrar izlesem denilen diziler vardır ya. Bu dizi tam olarak benim için öyle. Konusuyla, senaryonun işlenişiyle, oyuncularıyla hepsi o kadar

Bu yorundan sonra herkes izler herhalde :) dizi sevmeyen @interceptor bile izlemeyi düşünür :D

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Yeni dizi arıyorum ama bu kadar secenegin içinde nasil secim yapacam bilemedim en iyisi hepsinin ismini yazip kura çekeyim bakalim hangisi çıkacak :)

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
@Meva çok mantıklı :LOL: Ama buna öncelik verebilirsin tabi türü sarar mı bilmem?

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Bu yorundan sonra herkes izler herhalde :) dizi sevmeyen @interceptor bile izlemeyi düşünür :D
Lütfen izleyin:gulucuk: Yani bu tarz sever misiniz bilmiyorum ama seviyorsanız izleyin. Sonra rahat rahat dizi hakkında konuşayım:ROFLMAO:Karakter çekiştirmeyi severim de:gulucuk:

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Lütfen izleyin:gulucuk: Yani bu tarz sever misiniz bilmiyorum ama seviyorsanız izleyin. Sonra rahat rahat dizi hakkında konuşayım:ROFLMAO:Karakter çekiştirmeyi severim de:gulucuk:
ay ne güsel bende karakter çekiştirmeyi çok severim :glc:

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
nasıl görmemişim bunu izlenecek listeme ekledim izlerim inşallah ki içinde IU varsa zaten izlerim uu)))

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
@ZiLaN Bu dizi aslında hem çok bilindik hem de hiç bilinmedik tuhaf bir şey.:gulucuk:Birçok ödülü var oyuncuları da gayet iyi ama sanırım içerik olarak diğer Kore dizilerinden farklı olduğu için bir tık daha geri planda sanırım.

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
@lacivert, vala mı :whistle: genelde takip ediyorum ama gözden kaçırmışım nedense yaşlılık etkisi genç olsam haberim olurdu kesin N)))neyse geç olsunda hiç izlememiş olmasın demi ?

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Hemen listeye ekleyelim.. izlemedigim dizi de varmis demekki

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar