Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Mutluluk Nedir?

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Mutluluk Nedir?

Çağlar boyunca bu konuya kafa patlatanlardan bazı düşünürlerin ne dediklerine bir bakalım:

“Sonu mutluluğa varan bir yol yoktur: Yol mutluluğun kendisidir.” | Gautama Buddha (M.Ö. 500)

“Her konuda tedbirli olmalıyız, ancak; severken tedbirli olmak gerçek mutluluk için en zararlısıdır.” | Bertrand Russell (19. yy)

“Mutluluk, güçle çoğalan; direncin üstesinden gelindiğinde ortaya çıkan bir duygudur.” | Friedrich Nietzsche (19.yy)

“Mutluluk daha fazlası için uğraşarak değil; daha azdan keyif duyma kapasitesine ulaşma ile elde edilir.” | Sokrates (M.Ö. 450)

“Mutlu olmak için yalnızca kendisine ihtiyaç duyan adam, mutlu bir yaşam için en kısa ve pratik yolu bulmuş demektir.” | Platon (M.Ö. 500)

“Mutluluk bize bağlıdır.” | Aristoteles (M.Ö. 300)

“Mutluluğu; isteklerimi tatmin etmek yerine, onları sınırlayarak buldum.” | J. S. Mill (19.yy)

“İnsan iyi şeyler düşündükçe hem kendi dünyasını, hem de tüm dünyayı daha iyi bir hale getirir.” | Konfüçyüs (M.Ö. 500)

“İnsanlığa bahşedilmiş en büyük nimet, herkesin içinde ve ulaşabileceği bir yerdedir. Bilge kişi sahip olmadığını istemek yerine, kendinde ne varsa onunla mutlu olmayı bilir.” | Seneca (M.Ö. 400)

“Mutsuzsan geçmişte yaşıyorsundur. Endişeliysen gelecekte yaşıyorsundur. Huzurluysan şu anda yaşıyorsun demektir.” | Lao Tzu (M.Ö.600)

“Hayat, çözülmesi gereken bir problem değil; yaşanması gereken bir gerçekliktir.” | Kierkegaard (19.yy)

“Mutluluk kelebek gibidir. Siz yakalamaya çalıştıkça o kaçar. Ne zaman ki dikkatinizi başka şeylere verirsiniz, ancak o zaman gelip omzunuza konar.” | Henry David Thoreau (19.yy.)

FB_IMG_1610131058009.md.jpg

Vera

Yeni Üye
Burç
Boğa
Meslek
Boş Gezenin Boş Kalfası
DisPVx
Takım
jXd4NV
“Mutluluk kelebek gibidir. Siz yakalamaya çalıştıkça o kaçar. Ne zaman ki dikkatinizi başka şeylere verirsiniz, ancak o zaman gelip omzunuza konar.” | Henry David Thoreau (19.yy.)

Bu sözü tutttum işte mutluluk böyle bir şey?

Mutluluk eşittir huzurdur benim için ?İnsan huzurluysa mutludur bence?

Mutluluğun aşk ve sevgiden ,sevgiliden geçtiğini sananlar çok sonra anlarlar mutluluğun aşktan ibaret olmadığını ,o yoldan geçmediğini?

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
“Mutsuzsan geçmişte yaşıyorsundur. Endişeliysen gelecekte yaşıyorsundur. Huzurluysan şu anda yaşıyorsun demektir.” | Lao Tzu (M.Ö.600)

O kadar doğru tespit ki tastamam şahsımın kaygı sorunlarımda konulan tanı buydu ..

Kaygı problemi yaşamakta olan biriydim çok çok kıymet verdiğim gönüldaşım elimden tuttu bu günlere canım bedenimde gelebildim ..

Kalbine hüzün uğramasın gönlümün dostu :ka1:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar