Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tartışma Mülteci düşmanlığı!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Türkülere hatırlatmak istediğim bazı şeyler var.
Hatırlarmısınız Ey Türk Milleti...
Bir zamanlar Hollandada türkülerin olduğu mahalleleri taşıyor ve türküleri dövüyorlardı. İş yerlerini kundaklıyor ve Türkçe tabelaları indiriyorlar. Yüksek sesle bağırıyorlardı : 'Burası Hollanda, bu Hollanda malı, Türk istemiyoruz, defolun'
Bu sloganı hatırladınız mı?
Evleri taşlandı, iş yerleri kundaklandı vatandaşlarımızın...

Bu sahneleri hatırladınız mı?

Ümmit Özdağ gibi kafatasçı, faşistlerin arkasına takılan sözde vatanperver özde faşist Türk halkı...
Bu çocukların size ne zararı oldu?

IMG_20210812_063818.md.jpg IMG_20210812_063812.md.jpg IMG_20210812_055503.md.jpg

Sizin Almanlardan, Flemenklerden, Esaddan ne farkınız kaldı söyleyin bana?

Ebu Cehil kadar olamadınız...
Mekke toplumu toplanır ve derki : Muhammed ve on inanan kadın çocuk herkesi taşlayıp buradan sürelim derler, Ebu cehil ne der biliyormusunuz ; Ben araplara Mekkenin liderleri kadın ve çocuklara el kaldırttı dedirtmem....

Bir Ebu cehil bile edemediniz...
Vatanseverlik buys batsın vatanseverliğiniz.
Vatan böyle korunacaksa ben böyle vatan istemiyorum...
Bu ülkeden gidecek biri varsa o mülteciler değil batıya özenen kafatasçı, insanlıktan nasibini almamış faşistlerdir.
Mülteciler sizin gibi zorbalardan kaçıp bu ülkeye sığındı, şimdi sizin o zorbalardan farkınız ne?
Çalıştırıp parasını vermezsiniz, üç kuruş yömyeye, bodrum katlara ahırlara layık görürsünüz oda yetmez darp edip taşlamaya kalkıyorsunuz.
Vatanseverliğiniz batsın...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Kimsenin işlediği suçun bedeli başkalarına ödetilemez... Bizim ölen gencimizin hesabı cinayeti işleyenden, bizzat katilinden sorulur. Masum çocuklardan, suçsuz insanlardan hesap sorulmaz...
Faşizme, ırkçılığa hayır...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Kimse mülteci sevmek zorunda değil, ama kimse onlara saldırma hakkını kendinde göremez. İnsanlıktan çıkmış vahşiler olmayın...
Türk milleti mazlumun koruyucusudur söyleminiz nerde...
Atalarımız ne için devlet kurmuştu?
Bunun için mi?

IMG_20210812_065953.md.jpg

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Onlar bir ülkeden başka bir ülkeye geçerken nice canlarını yitirdiler. Nice kayıplar verdiler. Öldüler, tecavüze uğradılar, gasp edildiler, çocuklarıyla denizlerde boğuldular, boğduruldular...
Keyif için mi bu göçler.
Vicdanı ölmüş insanlara bişey anlatamazsın.
Herkes suçunun bedelini öder. Suçun bedelini başkalarına ödettiremezssiniz.

BaRoN

BaRoN
Burç
Koç
Meslek
kimya
Memleket
Amasya🍎
O8yPI5
Muhacirler allahın misafiride gelip benim vatanımda adam bıçaklıcak sarkıntılık taciz yapacak türk halkına hakaret edecek defolsun gitsin katısını kızını anasını bacısını geride bırakıp gelen mülteci değildir benim nazarımda şöyle etrafınıza bakın filistinli kaçtane mülteci var bunun dinle minle alakası yok defolsunlar ülkemden

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@BaRoN, suçun ferdiliği esastır. Benim ülkemde vatandaşımız içinde sapığı tecavüzcüyü hapçısı iti koptuğu yok mu?
Birinin işlediği suçu herkese mal etmekte neyin nesi?
Bir öğretmen tecavüz vakasına karıştı yada aske hepsini mi suçlamak gerek.
Buradan Almanyaya, Fransaya, isviçreye çalışmaya gidenler çoluğunu çocuğunu geride bırakmıyor mu?
Çoluğu çocuğuyla gelenlerin çocuklarını vatandaş dediğimiz züppeler ne hale sokmuş görmüyormusunuz?
Burada bir sürü Filistinli, Doğu türkistanlı, Arakanlı mülteci de var. Gidin Filistin sınırına, mısırda burada nasıl süriyeli varsa orada da Filistinli var.
Suriyeye sınırsın abim sen. İrana mı gitsinler? İran zaten esadla beraber onları vurmuyor mu?
Irak kürdistanına mı gitsinler?
Zaten PYD ile savaş halinde değilmi mülteci dedikleriniz.
Bu ülke bizim tapulu malımız değil. Ülkemiz dediğiniz topraklarda onların atalarıyla beraber savaşmadık mı?. Bugün onlara yapılan milliyetçi saldırının yarın benim gibi zazalara da yapılmayacağını garantisi var mı?
Arş Allah'ındır...
Dün başka devletler bu topraklarda hüküm sürüyor du bugün biz. Yarın devran değiştiğinde başkalarında bizi aynı muameleyi gösterse hoş olurmu?

Yaşım büyük abim. Hollanda olaylarını hatırlarsın. Bugün senin dediğini dün onlar demiyor mu?
Sırf türküleri sürmek için prıvakatif eylemler yapmamışlarmıydı?
Ne çabuk unuttuk abim.
Mesele din meselesi değil. Zalim mazlum meselesi.
Zalimden kaçan mazlumun dinine bakılmaz.
Afganlar kimden kaçıyor sanıyorsunuz, talibandan. İşsizlik had safhada, çalışıp çoluk çocuğuna ekmek yollama derdinde insanlar. Çok Afgan ve arakanlı tanıdım bu ülkede. Bunlar ilk göçmenler değil ki, daha öncede varlardı. Şuçu işleyenin dini milliyetine nereli olduğuna mı bakılır.
Yıllarca abu hatayı yapmadık mı abim. Batı doğululara hep pkk li gözüyle bakmadı mı?
Aynısını şuan bizim yapmamız yanlış.
Ülkemin kapıları kontrollü olmak şartıyla tüm göçmenlere açıktır. Kontrolsüz göç hükümetin beceriksizliği.
Mültecilerde insanca yaşamayı hak ediyor.
Her milletin katili sapığı pravakatörü var bu bütününe mal edilemez abim.

BaRoN

BaRoN
Burç
Koç
Meslek
kimya
Memleket
Amasya🍎
O8yPI5
@Masaru, ailesini bırakıp gelen mülteci değildir

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@BaRoN, tek bir Suriyeli ailesiz gösteremezssiniz. Ailesini kaybedip gelenlerin hepsi ilk dönem avrupaya geçti ülkemizi geçiş güzergahı olarak kullandı. Şuan ülkemizde Suriyeli olarak iki çeşit mülteci var.
1. Ailesini ve başlarım birini bırakarak geri savaşmaya giden ve ailesi burada olan
2. Savaşın tarafı olmayan Ailesi ile savaştan kaçan aileler var.

Eski Afgan mülteciler ve Filistinliler aileleriyle burada ve geçici koruma kimliklerine sahipler. Arakanlı mülteciler ise son bir kaç yıldır burada çalışıp ailelerine para yollamaktalar. Onlarda hepsi kaçak statüde ilticası kabul edilen çok az sayıda var.

Gelelim şuan medyanın diline doladığı, onları bahane ederek Suriyeli ailelere saldırdıkları, altındağda aileleri darpettikleri Afgan mültecilere.
Medyayı nekadar takip ediyorsunuz bilmiyorum arkadaşlar. Taliban kabile kadar ilerledi. Yani ülkenin neredeyse yüzde 80 ine hakim oldu.
Açlık, sefalet perişanlık had safhada. Son dönem buraya akın akın gelenler arkada ailelerini bırakarak çalışmaya gelen çoğuda burayı geçiş güzergahı olarak kullanıp buradan avrupaya geçecek olan göçmenler.
Ülkelerinde çoluk çocukları açlıktan mı ölsünler?
Kim evladını evini barkını geride bırakmak ister.
Bunları bu şekilde ülkeye alan hükümetin suçu yokta Suriyeliler mi suçlu. Akşam evlerine saldırılar darbedilenler yıllardır buraya sığınan Suriyeli ailelerdi. Afgan erkekler değil. Altındağda tek bir Afgan bile yok.

Mülteci kavramının cinsiyet yada aile ile alakası yok. Mültecilik bir statüdür. Uluslararası anlaşmalarla hakları sabitlenmiş statüsü oluşturulmuş bir kavramdır. Benim aklımdaki senin aklındaki mültecinin bir önemi yok.

Yaşadığı alanda yaşam hakkı kalmamış, yaşaması için gerekli şartların bozulduğu ve ülkesini terk etmek zorunda kalan herkestir. Aile ile olsun ailesiz olsun. Gerisine gittiği iltica ettiği ülkenin hükümeti karar verir, mahkemeler karar verir.
Hükümet o afganları içeri aldımı aldı. Peki Suriyeli ailelerin suçu ne?
O yavrucakların suçu ne?
Size tacavüz edilen, öldürülen, parasına el konan, köle gibi çalıştırılan Suriyeliler tek tek anlatayım mı?
Ahmed el - Abud Suriyede genel cerrah tı. Eşi Hanna kadın doğum uzmanıydı. Burada adanada benim oturduğum mahallede ikamet ediyor, baba tarlaya çalışmaya gidiyor anne çocuklarına bakıyordu.
Babanın işte olduğu bir gün şerefsiz caniler evine girer çocuklarının önünde tecavüz ederler kadına. Hanna tanıdığım en mükemmel doktordu. Evinde mahalleli kadınları ücretsiz muayene eder. İlaçlarda biz eczaneler ücretsiz karşılardık. Yada doktorlarına yollar yazdırırdık. Ben hayatımda çok kadın doktoru tanıdım mesleğim gereği ama Hanna gibisini hiç tanımadım. Hanna intihar etti. Ahmed ise çocuklarıyla avrupaya kaçmaya çalıştı.
İstanbula ben götürdüm. Kaçak yollarla gideceğini bilseydim asla müsade etmezdim. Alanında mükemmel bir doktordu. Ordan İzmire geçiyor, çocuğunun biri denizde boğuluyor diğeriyle Yunanistan'a çıkmayı başarıyor. Hikayenin gerisini bilmiyorum. Çünkü birdaha bana hiç ulaşmadı.

Bunun gibi şahidi olduğum bir çok olay anlatabilirim. 80 lik şerefsiz dedelerin satın aldığı savaş mağduru kızlarıda anlatayım mı?
Ya ikinci 3. Eş olarak alınan ailesi ölmüş mülteci kızları? tecavüz zulümden kaçıp burada aynısını gören daha kaç hikaye var biliyormusunuz?

Ya biz bunların bedelini ödemeyecekmiyiz.?
Hayır abim benim.
Ben merhametli bir adamım.
Mazlumun dini dili ırkı, ailesi, düşüncesi beni ilgilendirmez.
Yahu bunları mülteci konumun düşüren ülkelere nekadar söz söyledik
Esad İran Rusya abd ve tüm küresel işbirlikçiler ne söz söyledikte hedefe mültecileri oturttuk...

BaRoN

BaRoN
Burç
Koç
Meslek
kimya
Memleket
Amasya🍎
O8yPI5
@Masaru, son zamanlarda gelenleri gördünmü bilemem benim bulunduğum yerde ailesini bırakıp gelen çok son zamanlardaki akın vatanım için tehlike bunu kimse inkar edemez katili hırsızı ne ararsan vatanıma geliyor

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@BaRoN, abim bahsettiğin afganlar. Onun sorumlusu devlet.
Kamplarda yada göç birimlerinde tutulması gerekenler direk ülkenin dört bir yanına alındı.

Suriye den tek gelen bir çok şebbiha var. Ülkede çapulculuk yapıp mültecilere karşı ülkeyi vatandaşı kışkırtmak. İçerde de buna malzeme olan yığınla siyasi var.
Bu şebbihaları koruyan, gözetleyen yığınla şebbiha sever var. Tek dertleri Erdoğan düşünde ne olursa olsun olanlar bunlar.

Şebbihalar ülkenin dört bir yanına dağılıp hırsızlık gasp tecavüz her tür pisliği yapıp mültecilere olan kini besliyor

11 yıldır bu aileler burada. Ben onlarla çok yaşadım. Bizim insanımız dan daha dürüst daha onurlu daha namuslu olduklarını her ortamda dile getirdim getiririmde.
11 yıl sonra provakatörler için bu aileleri ölümemi yollayacağız?
Yok abim.
Gerçekten yok.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
“Onlardan önce o yurda yerleşen ve imana sarılanlar kendilerine göç edenleri sever ve onlara verilenler için bir ihtiyaç duymazlar. Kendi ihtiyaçları olsa dahi, onları öz canlarına tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden korunursa, işte onlar umduklarına erenlerdir." Haşr-9

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar