Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yorumlayalım! Michel Foucault'nun sübyancı olması üzerine!...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Sözde doğuya barış, Demokrasi ve aydınlanma getiren batının çağdaş yozlaşmış düşünce adamlarından Michel Foucault'nun Tunus'taki 9-10 yaşındaki çocuklara tecavüz ettiği, çocuklarla cinsel ilişkinin yasallaşması için Fransız hükümetinden talepte bulunduğu ortaya çıktı.

İşgal ettikleri topraklarda istediğine istediğini yapan bu haysiyet yoksunları ve onların bu topraklardaki yerli işbirlikçileri ve şakşakçıları tek kelime ile iğrençsiniz!

Söz konusu içimizdeki sapıklar olunca, hatta pardon sapkın ama sözde kendini dindar olarak gizleyenler olunca yeri göğü inletenler, söz konusu batılı entelektüeller yada bu toprakların batıcı zihniyetleri olunca neden sus puslar acaba????

asminya

FK Üyesi
pedofili psikolojisi ve dünyada ve hatta ülkemizdeki pedofili (halk dilindeki anlamı sübyancıdır) hakkinda geçtigimiz sene sıkı bir çalışmamız olmuştu. dünyayı geçtim, ülkemin de içinde bulunduğu pedofili durumu insanı dehşet içinde bırakıyor doğrusu. çok içerige girmek ve mesajımı uzatmak istemem ama dünyayı bir pedofili ağının yönettiğini, bize görünen yüzün ardında çok sayısa siyasetçinin, ünlü sanat/magazin insanlarının, bilim insanlarının, edebiyatcıların, başkanların, başbakanların, papazların, imamların, tarikatların, din insanlarının vb. içinde bulunduğu yüzlerce insan var. dönem dönem skandallar ve ifşalarla sosyal medyada önümüze sunuluyor ama bir şekilde konu ülkemde bile görmezden gelinerek üstü kapatılıyor. hatta varlığı bile inkar ediliyor malesef. ülkemin de görmezden geldiği en büyük yarasıdır pedofili. büşra sanay-ın kardesini doğurmak kitabını okumanızı siddetle öneririm burada.
pedofili psikoseksüel bir rahatsizlik ve geçmişten bu yana günümüze kadar gelen cinsel bir yönelimdir. yani bir araştırma sonucunda da gösterildiği üzere; kesin bir tedavisi yok ama doğuştan gelen dürtülerle ilgili bir durum olduğu için, sonradan değiştirilmesi asla mümkün değil, tıpkı diğer cinsel yönelimlerde olduğu gibi. yalnız rızaya dayalı bir iletişim içinde girildiğinde kişi bu durumdan kurtarılabilir. tabi bunu kendisinin de istemesi lazım. çok uzun bir süreç bu.
vesselam, bu durum tüm dünyayı ve insanlığı ilgilendiren bir durum. sırf batı dünyasını ilgilendirmiyor yani. ülkemizde de osmanlıdan bu yana, hatta daha önceki geçmişimizde de vardı, halen de var. pedofilinin yanında ensset de ülkemin ciğerini dağlayan en büyük yaradır. ulusal bir sorundur bu. dünyanın ortak sorunudur. sorunumuzdur. ciddi bir suçtur.

Omnipotencia

Yeni Üye
Çocuk istismarcılığını belli bir grup ile bağdaştırmak çok hoş bir yaklaşım değil.
"Batı sübyancıdır, müslümanlar sübyancıdır, afrika sübyancıdır" gibi önermelerin yanlışlığını tartışmamalıyız bile.

Bunun yerine bu eğlimi olan kişileri bilinçlendirmeli, eğilimlerini eyleme dökmeden yardım alabilmeleri için çağrıda bulunmalıyız.

Zor bir durum. Bir pedofili olsaydım ne yapardım bilemiyorum. Kimyasal kastrasyon sorunu kökten çözecek bir uygulama olarak görünüyor şimdilik.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@asminya, @Omnipotencia, bu iğrençlik bu sapkınlık islamcı görünümlü bir Sapık tarafından yapıldığında yeri göğü inletiyoruz. Am bunu Batı paradigması a sahip entelektüel ve aydın kesim yapınca herkes sus pus..

Yaf anlamıyorum.
Sapıklık sapıklıktır. Kim yaparsa yapsın sapık tır. Bunun dindarı, dinsiz, doğulusu batılısı yok... Ama maalesef göze vatanı hep bu taraflarda oluyor.
Ben bunların ne kadar iğrenç yaratıklar olduklarını Afganistanda, Yemen'de, Irakta, Suriyede gördüm.
Dünyanın bu sapkımlığa karşı bazılarına ayrıcalık tanıması insanın canını sıkıyor.
Yoksa mesele Doğu - Batı genellemesi değil.

Buna karşı durmak, din, dil, ırk ayırt etmeksizin her sapığın ve zalimin karşısında durmak insani görev olmalıdır. Bu insanlar dünyamızı kirletiyor. Bunlara kimyasal kostrasyon uygulanmıyor sorunda burada.
Bu adamların cezairde neler yaptığını anlatsam aklınız yerinden uçar. Birgün gitme fırsatınız olursa yerinde sorup öğrenmenizi tavsiye ederim.

Dünya çok Adaletsiz bir yer. Gücü olana yaptırım uygulayamayacağın bir yer. Baksana Adam Fransız mahkemelerine başvuruyor Cezairde yasallaşsın diye. Bu arada Cezayir hukuk sistemini Fransa düzenliyor.

Omnipotencia

Yeni Üye
@Qasem sizin bu konudaki görüşünüzü anlayabiliyorum. Mesele şu ki, çocuk tecavüzcülerinin Türk insanının belli bir kesimi tarafından kayırıldığını ima ediyorsunuz.

Bunun yanlışlığından bahsetmek istemiştim sadece. Globalde iktidar kimdeyse, onun borusu ötüyor malesef.
Bugün "batı" diye adlandırdığımız İngiliz & Amerikan iktidarı mevcut. İcraatlerini de biliyoruz tabii.
100 yıl önce Fransız ve Kolonyal Portekiz & Hispanikler iktidardaydı ve icraatlerini biliyoruz.
500 yıl önce Osmanlı iktidardaydı ve icraatlerini biliyoruz.
1000 yıl önce Roma & Moğol İmparatorlukları iktidardaydı ve icraatlerini biliyoruz.

Demek istediğim, devir sürekli değişiyor ve global iktidarlar değişiyor. Bu iktidarlara mensup olmayanlar acı çekmeye mahkum oluyor. Hiç değişmeyen tek şey, bu malesef.

Şöyle bir gerçek var yalnız. Gerine gerine reşit olmayan lise öğrencileriyle nasıl ilişkiye girdiklerini anlatan büyüklerimiz de ne Fransızdı ne İtalyan ne de İngiliz. Halis muhlis Türk evlatlarıydılar. Eminim hayatınızın bir noktasında siz de şahit olmuşsunuzdur böyle çirkinliklere.

Bütün dünyada, milliyeti fark etmeksizin bir sürü pedofili yaşıyor. Kimi bunu eyleme döküyor, kimi hayallerine gömüyor.

Hristiyan kiliselerinde tecavüze uğrayan çocuklar için ne hissediyorsam, İlahiyat kurslarında tecavüze uğrayan çocuklar için de onu hissediyorum.

Tecavüzcülerin milliyetlerine göre kutuplaşma yapılmadığını düşünüyorum. Bambaşka coğrafyalarda vuku bulduğu için gündem olmuyor olabilir tabii.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Omnipotencia, bu her toplumda olan ve her toplumun yüzleşmesi gereken ve çözmesi gereken bir sorun. Bu olayın ayrı bir boyutu. İster kilisede, ister camide, ister havrada, ister mecliste olsun sapıklık sapıklıktır.

Bu vakaların Türk toplumunun belli bir kesimi tarafından kayrıldığını söylemiyorum. Neredeyse tüm dünya tarafından kayrıldığını söylüyorum. Suçu işleyenin kimliğine göre bir konumlanma söz konusu. Toplumlar suça kimlik endeksli yaklaştıkları müddetçe hiç bir zaman çözüm üretilemez.
Geçmişteki toplumların icraatlerini bilmek yetmiyor bize, geçmişte saraylarda yada toplumda aleni yapılan bu sapkınlıklar bugün el altında ve üstü örtülü yapılmakta. Toplum dün tarihin kirli sayfalarında nasıl susuyorduysa bugünde aynı suskunluk devam ediyor.

Benim isyanım, birisi için ayağa kalacağımız zaman kim olduğuna, bizden olup olmadığına bakılmasıdır. Güç ve iktidar sahibi olup olmamasına bakılıp ona göre ses yükseltilmekte.

Sonrada kalkıp hümanizmden, insanlıktan, adaletten dem vurup dururuz.
İnsanın canını sıkıyor bu adaletsizlikler.
Eğer dediğiniz gibi birileri gerine gerine reşit olmayan bir kızla ilişkisini anlatıyor ve toplumda bunu dinliyor linç etmiyorsa onu dinleyen toplumda pedofilli olarak yargılanmalıdır. Suça teşvik, suçu meşrulaştırmadır bu.
Reşit olmayan bir kız çocuğuna bakanın gözünü çıkarmalı, uzanan eli kırmalıki ibreti alem olsun. Varsın şiddeten beslenen, şiddete meyilli desinler. Çünkü yasalar bu masumları korumuyor.

Geçmiş senelerde hatırlarsanız ülkemizde kıyametler koptu...
Peki iktidar ve muhalefetin işbirliği ile noldu. Geçmişte evlenmiş ama şimdi çoluk çocuğa karışmış olanlar pedofilli olarak alındı ceza evine kondu, binlerce mağduriyet oluştu. Sorunun çözümüne en ufak bir çözüm olmadı aksine sorunu dahada derinleştirdi. Hatta yol gösterdi. Şimdi çocuk yaşta evlilikler sözde imam nikahı adı altında hala devam ediyor olup hamile kalmalarına izin verilmiyor. Ortada kayıt ve şikayet olmayıncada, aynı tas aynı hamam devam ediyor herşey...

Gelde sus, adaletin tecelli etmesini bekle.
Sorun sadece batı hemegonyası değil, Faucault sadece buna bir örnek, güç ve iktidarın her değerin üstünde tutulduğunu göstermek adına sadece seçtiğim bir örnek. Tüm toplumlarda Batı ve Doğu, kuzey ve güney de her ülkede her toplumda bu sorun var ve insanlar utanmadan örtbas ediyor...

Güç ve iktidar sahibi iseler yada bizden iseler ses çıkmıyor, karşı mahalleden ise yaygara koparılıyır. İnsanlar sorunlara adalet merkezli, insan merkezli yaklaşmıyor. Kör sağır ve dilsiz kesiliyorlar benim isyanım buna...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar