Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İslam Mezuniyet programı mı?

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Mezuniyet programı mı meyhane açılışı mı belli değil!

Son günlerde üniversitelerin, liselerin ve hatta ortaokulların mezuniyet programlarına şahit oluyoruz.

Üniversitelerin mezuniyet programlarını kim hangi akla hizmet ederek yapıyor bilemiyorum. Bazı kesimlerin ahlak anlayışı farklı olabilir. Kızlı erkekli oryantal mezuniyet programları yapmaları kendileri açısından normal olabilir. Ama muhafazakar üniversitelerin yaptığı mezuniyet programlarının diğerlerinin yaptıklarından eksik kalır yanı yok. Rektör muhafazakar, dekan muhafazakar, üniversite muhafazakar, öğrenciler Anadolu evlatları ama mezuniyet programının içeriği Hollanda'dan, Hindistan'dan, Danimarka'dan alınmış. Gayrimeşru ve gayri ahlaki ne varsa programın içinde var...

Liselilerin mezuniyet programları ise erotizme dönüştü. Okul bahçelerinde gencecik kızlar dansöz gibi oynatılıyor. Kızlar erkekler hep beraber. Hareketler, danslar erotizm içerikli. Okul müdürü namaz ehli insan. Öğretmenler programdan sonra namaza duracak. Ama yaptıkları mezuniyet programı içler acısı!

Ortokul çocuklarına da bulaştı. On üç, on dört yaşında kızlar otuzlu yaşlardaki kadınlar gibi makyaj yapmış, dekolteli mezuniyet kıyafetleri almışlar ve devletin okulunda gayri ahlaki oyunlar oynuyorlar. Müdür dindar, öğretmenler dindar...

Belediyeler bu krizde milyonları çarçur edecek programlar tertip ediyor. Bir milyon liranın girmediği mahalleler varken, bir milyon lira bir gecede üç beş kişiye peşkeş çekiliyor...Ama belediye başkanı gayet dindar!

Resmi, gayri resmi kurum ve kuruluşlar şov ve gösterişin peşinde... Etkinlik adı altında milli servet yok ediliyor, talan ediliyor...

Milli servet kaybedilince telafisi mümkündür. Ama manevi servetimiz olan ahlak gidince bir daha geri gelmesi mümkün değildir.

Şu an hem millî hem manevî sermayemiz yok ediliyor. Bazı kesimler için normal olabilir. Ama sana ne oluyor müdür bey? Sen namaz kılan bir insansın. Okulda yapılan rezalete izin vererek bu günahın ortağı oluyorsun. Sana ne oluyor öğretmen bey? Bu mezuniyet programı olmasa olmaz mı? İdareyi sıkıştırmak ve böyle bir programa ön ayak olmak senin gibi inançlı birine yakışıyor mu?

Sadece ekonomik kriz yaşamıyoruz. Ahlak krizi de yaşıyoruz. Namazımız var ama her türlü ahlaksızlığımız da var. Orucumuz var ama her türlü gayrimeşru işimiz de var.

Tüm idareciler bundan mesuldür. Herkes kendi idaresi altındaki öğrencilerden mesuldür.

Şu Müslüman halkın kızlarını ve erkeklerini etkinlik, mezuniyet, veda programı ve gezi programları adı altında harama, isyana, günaha, gayrimeşru işlere bulaştırmayın! İlk sigarayı teklif eden olmayın. Zira sigarayı bir alan bir daha bırakmıyor. Gayrimeşru bir programda iffetini kaybeden genç bir kız ve erkek bir daha iffetini koruyamıyor.

Benim hakkım helal değildir. Aziz halkımızın kızlarını dansöz gibi oynatan idarecilere hakkım helal değildir. Üstüne vazife olmadığı halde bunları tertip eden ve nesli helake götürenlere hakkım helal değildir.

Devlet yetkililerimizin mezuniyet vb. programlara bir el atmalarını bekliyoruz. Zira çok kötü görüntüler gelmeye devam ediyor. Barajdaki küçük çatlak onarılmazsa tüm baraj çökecektir. Yılanın başını küçükken ezin!

Murat Padak

N

No Happy Endings

Üniversite ile dansöz kelimesini aynı yazıda kullanan bir zeka seviyesini ciddiye alıp okuyamıyorum. Maalesef bu ülkede kesintisiz eğitime karşı olan tiplere bakınca çoğunun çocuk tecavüzcüsü çıkması, şaşırtıcı olmuyor. Sapıklık beyinde olunca, böyle oluyor. Türkiye’nin en büyük sorunu zaten muhafazakar yazar adı altında bu tip cinsi sapıkların meşrulaştırılmaya çalışmasıdır. Eskiden şeyh, tarikat diyerek yaparlardı. Onlar topluma yeterince rezil oldukları için artık filan dernek, kuran kursu hocası, diyanet yetkilisi isimleri altında, şerli insanların sapık fikirleri topluma dinmiş gibi aşılamıyor.

Üniversite mezuniyet baloları bile eleştirilmiş.. Gerçekten utanıyorum bu zihniyetten keşke dışarıdan nasıl görümdüklerini bilseler..
O üniversite öğrencileri bu ülkenin umududur. Çünkü onlar asalak değildirler, emekleri karşılığı hak edilmiş bir para kazanırlar. İnsanların inançlarını sömürerek değil..

Palyatif

FK Üyesi
Kendi halinde... Öteden beriden...
Hobim
Psikoloji Kitapları
İsim
Allah'ın Kulu =))
Meslek
Beamte
Memleket
İstanbul
Müslümanlığın ilkeleri zurnanın zırt deliğinden de ötelenmişse,
Mezuniyet baloları alenen zina eylemleri yapılmadan devam ediyorsa,
Gene de şükredilmeli.
Böyle giderse yakında o da olur.
Aşırı derecede erkek ve kadınlarda açıklık var.
Kadınların birçoğu sadece göğüs örtüleriyle dışarıda endam ederler.
Daha da göbek üzerinde bir şey yoktur.
Peki alt nasıl,
O da dona benzer bir şey.
Erkeklerimiz de böyle.
Şikayet etmiyorum,
Gördüklerimi yazıyorum sadece.
Ağzım sulanmıyor görüntülerden midem bulanıyor,
Çünkü iğrenççç ve cerahatttt.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Herkes istediği hayatı yaşıyor, ama müslümanların buna ön ayak olması üzücü. Hele bide Müslüman geçen tiplemelerin buna kılıf araması bambaşka bir sorun.
Benim inancıma göre yanlış, ben yanlış görüyorum diye onlar yapmayacak mı, o onların sorunu ama ben bunu alkışlamam iğrençlik diz boyu.
Buna kılıf arama yalan hikaye ve iftiralarla aklamaya çalışma çabası beyhude. Müslümanın bu iğrenç Götüntülerden rahatsız olmaması garip olur.

Modernizm, özgür hayat böyle olmuyor, balo adı altında yapılan iğrençlik ler hoş değil, elbet gençler eğlensin gezsin suçun cezasını Allah kendilerinden sorar lakin Müslüman aileler çocuklarını buna alet olmayacak şekilde yetiştirmeli.

Kübranın geçen hafta mezuniyet partisi vardı. Online olarak izledim. Gerçekten mükemmel ve eğlenceliydi. Demekki alkolsüz, zıvanadan çıkmadan gönüllerincede eğlenebiliyor insanlar.
Solhan Anadolu lisesinin bu örnek mezuniyet töreni için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar