Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mekke'nin fethinden sonra.

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Mekke'nin fethinden sonra bile kimse muhacir sahabeye kalkın gidin şehrinize demedi.

Allah Teâlâ Ensar unvanına sahip Müslümanları övmüştür. Allah Teâlâ şahıstan ziyade şahısların unvanını övmüştür.

Ensar ruhuna sahip kişiler, Allah'ın övgüsüne mazhar olmaya devam edecektir. Ensar bazen Arap olur, bazen Türk olur, bazen Kürt olur, bazen başka bir milletten olur.

Şunu da satır arası demek istiyorum. Ülkemizin eğitim politikasındaki bazı ideolojik söylem ve yazıların müfredattan çıkarılması lazım. İdeolojik eğitim, dünya insanını değil, kendi ırkından olan insanı sahipleniyor.

Bir insanın kendi ülkesini ve halkını sevmesi kadar doğal bir şey yoktur. Nitekim İslam dini de bunu fıtri bir ihtiyaç olması nedeniyle kabul eder. Ama haksız da olsa kendi ülkesini ve halkını veya ırkını savunması, körü körüne ırkçılıktır. Kimse başka bir ülkede işlemediği bir suçun cezasını ödemek istemez.

Müslümanın öncelikleri vardır. Bunun başında tevhid, İslam, ihlas, din kardeşliği, vahdeti korumak gelir.

Murat Padak

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri