Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

TR Haberler MEB LGS sonuçlarını açıkladı

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
MEB LGS sonuçlarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları meb. gov. tr sayfasından öğrenebilerler

Ekli dosyayı görüntüle 10372

1 milyon 38 bin 492 öğrencinin girdiği LGS kapsamındaki merkezi sınava katılım oranı yüzde 83 olarak gerçekleşti.

LGS kapsamındaki merkezi sınava 36 farklı ilden katılan 97 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı.

2021 LGS'DE SORU İPTALİ YOK

LGS kapsamındaki merkezi sınavda öğrencilere farklı branşlardan toplam 90 soru soruldu. Saat 09.30'da başlayan ilk oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil testleri uygulandı.

İkinci oturum saat 11.30'da başladı ve bu oturumda öğrenciler matematik ve fen bilimleri testlerini cevapladı. Merkezi sınavda yer alan sorulardan hiçbiri iptal edilmedi.

97 ÖĞRENCİ TAM PUAN ALDI

Sınava 36 farklı ilden katılan 97 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Puanların 100 ile 500 arasında değiştiği dağılımda öğrencilerin yüzde 5,61'i, 400-500 puan aralığında yer aldı. Öğrencilerin en yoğun bulunduğu puan aralığı (yüzde 62,17) ise 200-299 oldu.

KIZ ÖĞRENCİLER DAHA BAŞARILI

Raporda, bazı kişisel ve ailevi özellikleri ile sınav performansları arasındaki ilişki hakkında sonuçlara da yer verildi. Elde edilen bulgular, 2018, 2019 ve 2020 yıllarındaki merkezi sınavlarda olduğu gibi 2021 yılında da kız öğrencilerin matematik dışındaki tüm alt testlerde erkek öğrencilerden daha başarılı olduklarını gösterdi.

ANNE BABA EĞİTİM DÜZEYİ YÜKSEK ÖĞRENCİLER DAHA BAŞARILI

Yapılan diğer bir incelemede, öğrencilerin anne ve baba eğitim düzeyleri arttıkça sınav puanlarının da arttığı belirlendi.

Bu konuda yapılan diğer çalışmalarla tutarlı olan bu sonuç, velilerin eğitim düzeyleri ve dolayısıyla sosyoekonomik düzeylerindeki artışın öğrencilerin akademik performanslarındaki artışla ilişkili olduğunu gösterdi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Taşralarda yaşamakta olan nice ilkokul dahi okumayan ailelerin öğrencilerin başarı düzeyleri yüksek ve dahi boğazlarından kesip onların eğitimleri için üstün hayret sarfediyorlar ve bunun için yüksek eğitim düzeyine gerek yok!
13 yaşında bu sene LGS hazırlanacak bir kız çocuğu annesi olarak bende orta eğitimliyim fakat asla bunu kızıma yansıtmadım araştırdım destek aldım ona ayrı finans sağladım çaba gösteriyorum ve meyvelerini en üst ibrede de alıyorum.
Bunun için prof olmanın önemi yok olduğunu düşünüyorum ..
Araştırmaları metropollere göre yapmış olmalılar zira köyümüzden çıkan doktorlar suan önünde eğilen saygıdeğer kişiler ve ne dersane gördüler ne de yaz kampları ...

Uzun lafın kısası bu tür öğrenci destekleri yavrunuzun yanında olup onu motive etmenizle başlar . Onlara hedeflerine dogru birlikte yürüyeceğinizi şevkatinizle sonucu ne olursa olsun kucaklayacagınızı gösterin Efendim ..

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Başarıda öğrenci kadar ,aile ve öğretmenin de payı olduğunu düşünüyorum..

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Yaren, okul başarı üçgeninde ne kadar öğretmenler ön planda olduğu genelde savunulsa ve sorumlu sayılsa da ben önce ailenin çocugu öğretmene ve eğitime hazırlaması gerektiğini düşünüyorum .

Ögrenci aileden edeb, ahlak, yardımlaşma ve toplum kuralları eğitimi almadıysa ve bu yanı belirgin şekilde yoksunsa öğretmen büyümüş ağacı eğemez şayet eğerse belini kırar ve o öğrenci adayı başarının gölgesini göremez..

Evlatlarımızı öğretmenlerinden ziyade biz ebeveynler okullara ve oradan alacakları eğitime hazırlamalıyız..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Sosyal statüsü yüksek olanların gittiği okullar, zekilerin gittiği okullar, çalışanlar sınıfı...
Bu ne ya...
Nezaman yarış atı ol aktan kurtulacak gençlerimiz. Muhammed Furkanın Lgs ye katılmasını istemiyorum. Kendide bu görüşte. Mahalle okulunda okuyacak. Fen lisesindense kendi mahallesini tercih ederim..

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar