Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Dizi Analiz La casa de papel/ Dizi Analizi

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry

Bilmeyen çok az insan olduğunu düşünüyorum:)

Ve kesinlikle konuşulması, tartışılması gereken bir dizi.

Son düzenleme:

ZARiP

FK Meteorolog
Evet kesinlikle konuşulması bir dizi.
Yani ilk 2 sezonla dizi bence bitmeliydi.
Arkasından gelen sezonlar saçma geldi, çünkü o heyecanı bize ilk 2 sezonda zaten yaşattınız.
Sonrasında aynı senaryoları yapıp, kişileri değiştirmek falan ne bileyim bana çok heyecan vermedi.
Oyunculara gelirsek en sevdiklerim sırayla;
Nairobi. Bu kadın için ben bir dizisini daha izlemiştim ve o da çok güzeldi; vis a vis. Bunu da kesinlikle tavsiye ederim izlemenizi. kabila unutmadım seni deli kız, hep kalbimdesin :)
Alicia sierra. Bu da vis a vis'de müslümanlığı kötüleyen bir rolde mükemmel bir oyunculuk sergilemişti her iki dizide de.
Tabi ki denver. Gülüşü bana çok benzediği için sevdiğim oyunculardandı dizideki.
İşin garip tarafıdır ki; profesör, tokyo ve berlin için hasta oluyorlar.
Yani berlin eyvaallah adamın bir ispanyol duruşu var ama tokyo ve profesör bildiğimiz arka sokakların her 25 bölümde oynattığı yedek oyuncu gibi oyuncular.
Kalite yok, vizyonsuz, liderlik vasfı olmayan oyunculardı bence.
Abartmaları bana alışılagelmiş oyunculuk gibi geldi.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bu diziyi elimdeki iki dizi bitince analiz için geleceğim ama öncelikle şunu söylemeliyim ;
Grim ve Arog u yarıda bırakmamış tek nedeni her sezon neredeyse aynı senaryoyu pohpohlamalarıydı. Simalar değişince senaryoda değişir algısı yapmak isteyip bunu başaramayan türlerden bu diziler. The papel diyorum ben buna Buda bu seriye dahil. Yüzleri değiştirip kurguyu aynı bırakmak diziyi öldürdü...
Analiz için daha sonra bizzat uğrayacağım tekrardan.

Zarip hocam güzel bir analiz eline sağlık, tamamen katılıyorum

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Üç kere tüm sezonu indirip izlemeden silip dördüncü kez indirdim.sanırım benim çok konuşulan dizilere karşı bir alerjim var.bakalım ne zaman izlerim herkes izle diyor.

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Hadi bir başlayalım yazmaya;

Profösör :

İşte ekibin beyni! Suç dünyasıyla ilişkisi sadece planlama seviyesinde. Eyleme geçen o değil. Tabi kendince aksiyonları vardı hakkını yemeyelim de asıl soygun mekaniyla alakası yok :D Diziyi izledikçe Profesör’ün delilik seviyesinde bir dahi olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Her detayı düşünen, her ayrıntıyı hesaplayan ve bütün bunları kimseye zarar vermeden gerçekleştirmeye çalışan bir adam.

Ama aklımda delice soru hacı sen bu kadar zekisin okey de bu kadar çaylağı bir araya nasıl toplarsın?

Neyse devam edelim..

Tokyo

Tokio’nun güzelliğine ve asiliğine şahit olsak da tokyonun içinde daha derin bir karakter olduğunu düşünüyorum. Çoğu insanın aksine verdiği kararların haklı tarafları olduğunu görüyorum.
Hele ki moskowun vurulması profesörün hatası olmasına rağmen herkesin tokyoyı suçlaması tam bir saçmalık..

Gelelim

Berlin

Basta duygusuz bir sosyopat gibi görünürken aslında içinde ki duygusallığı göreceksiniz. Mayyak bir lider takıntısı var. Evliliğe olan takıntısı beni benden aldı hacı neyin kafasını yaşıyorsun?
Diğer türlü seviyorum keratayı cool tarzı orijinal karakter.

Nairobi

Benim favori karakterimlerimden bir tanesidir kendisi. doğallığı ve samimiyetiyle güçlü bir kadın portresi çizse de zor geçen hayatının izlerini dizi ilerledikçe görüyoruz.
Çok iyi gaz veriyor o nasıl basım sahneleriydi hatuuunnnn.
Peki ya aha dedim öldü sonra diriltip seni niye tekrar öldürüyorlar nasıl sinirlendim nasıl bir bilsen.

Rio

Soygun ekibinin en genç üyesi ve bir o kadar da asi... Üstelik çok da zeki. Soygunun yazılım ve güvenlik işlerinden sorumlu. Peki ya bu rio Tokyo yu nasıl tavladı; teorim var bizim tokyonun profosorle konuştuğu bir sahne var bana zeka çekici gelir dediği. Herkes Tokyonun profosore yürüyeceğini düşünürken bizim zeki rioyu işin içine katmadılar.

Neyse bir ara diğer kişilere de değineceğim :D

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
sehabenin tokya isimli klipini izleyin ?
izlemedim bu diziyi ama 2 sene önce neredeyse çalışırken arkadaş telefondan izlerdi ses sitemini takıp gece vardiyasında .. bunla sıfır1 adanaya bakardı orda izlerdimde sevmezdim dizi oldugu için .

saphira

FK Üyesi
minik ejderya
Burç
Yengeç
Hobim
Oyun kitap film
Memleket
rize
jXd4NV
ben hala izlemedim.. daha dorusu ilk 3 4 bölümünü izledim ve bıraktım.. bunu duyan herkes taş fırlatıyor.. ama ne bilim keyif alamadım.. vakit harcamak istemedim.. :/ :(

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Ben bu diziyi sevemedim nedense başladım bıraktım başladım bıraktım

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Üç kere tüm sezonu indirip izlemeden silip dördüncü kez indirdim.sanırım benim çok konuşulan dizilere karşı bir alerjim var.bakalım ne zaman izlerim herkes izle diyor.

dördüncü kez indirip dördüncü kez izlemeden sildim. hiç içim ısınmadı izlemem artık.

DeRiN

FK Üyesi
Burç
Koç
Lakin beklentiyi yükseltmeyin son sezonda şahane değildi.. genelde sonlar hayalkırıklığı oluyor.. olsun beklemekte güzel :)

Ah Nairobi sensiz nasıl olacak bilemedim..

ZARiP

FK Meteorolog
3 Eylül de geliyor gönlümün efendisi :)
Lakin beklentiyi yükseltmeyin son sezonda şahane değildi.. genelde sonlar hayalkırıklığı oluyor.. olsun beklemekte güzel :)

Ah Nairobi sensiz nasıl olacak bilemedim..
Bir nairobi fanı olarak bu olay beni de derinden üzüyor lakin yine de izlemekte fayda var tabi :gls:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar