Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yorum Kiracı evi temiz bırakmak zorunda mı?

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Bu konuda hukuki görüş nedir bilmiyorum ama ahlaki olarak temiz bırakmalı. Bir müslüman gelip geçtiği yerde kendini belli eder.

@ZARiP, evi temiz bırakırsan depozitoyu geri talep edemiyor musun :)
Bizim apartmanda bir daire her kiracı çıktığında tadilata alınıyor. Ev sahibinin şansına hep kötü kiracı giriyor. Türkiye de malın mı var derdin var.

Hiç kiracı olmadım fakat kiracılarımızın takiplerini ve ev durumları ile ilgilenen bir birimimiz var ( ülke genelinde ) Kira sözleşmesine ek maddelerle teslim alma, kullanım ve teslim etme şartları belirlenip sürece göre hukuki haklar kapsamında gerekli işlemler yapılır.

Bazı şeyleri en başından konuşmak ve kiralama işlemlerini ona istinaden yapmak kiracı ve ev sahibi açısından faydalı olur diye düşünüyorum ama gelin görün ki insanoğlu her bünyede insan gibi durmuyor.

Aslan yattığı yerden belli olur demişler

@ZARiP, evi temiz bırakırsan depozitoyu geri talep edemiyor musun :)
Bizim apartmanda bir daire her kiracı çıktığında tadilata alınıyor. Ev sahibinin şansına hep kötü kiracı giriyor. Türkiye de malın mı var derdin var.
Onu verecek bir tane mal sahibi şükürler olsun tanımadım ben daha.
Eve tadilat yaptıracak kadar elbette bırakmamalı kiracı lakin bir ev kirası kadar depozito alırken işinize gelirkenki cümleleri çok duydum, ondan dolayı ufak tefek o paralara denk olacak şekilde ev az kirli bırakılabilir kiiii evden zorla çıkartılıyorsa kiracı yalanlarla dolanlarla valla eziyet ederdim ben ev sahibine :gls:
Ev sahiplerine şuan acayip kuruldum, döverim bu gazla ya da dayak yer kaçardım fkhaha2

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri