Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İslam Kavvam olan adamları özledik biz ya!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AsyA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Kadın programları izliyorum birkaç gündür.

Programların genel konusu, karıları evden kaçan ve 'dön!' diye ağlaşan erkekler.

'Dülaaay!' diye ağlayan adama bu kadar güldük diye oldu belki de tüm bunlar.

Başka adamlara kaçmış, onlardan çocuk yapmış, nikahsız sevgililerine 'kocam' diyen ama örtüsünü de arada düzelten kadınları görünce bu oksimoron karşısında saç baş yolar insan.

'N'olur dön, ben sensiz yaşayamam,' diye ağlıyor adam. Kadın da o ayaklarına kapanırken nazlanıyor, gitse mi gitmese mi karar veremiyor.

Bizler de çaylarımızı tazeleyerek izliyoruz.

Kavvam olan adamları özledik biz ya!

Erkek olmanın onurunu koruyan, ağırlığını hissettiren o adamları özledik yani.

Büyük dedem vardı benim, gözleri kördü ama çok saygın bir adamdı.

Dedem gözleri kör olmasına rağmen girdiği ortamda sözü dinlenen, kendisine saygı duyulan ağırlığı olan bir adamdı. Değil evliliğini, tüm sülalenin sorumluluğunu üstlenecek kadar da yiğitti.

Kavvamdı...

Şimdi bakıyorsun, ortamda sevdiği kadının tüm mahremini anlatmayı marifet bilen, ellisine gelse bile 16’lık kızların kendisine tav olduğunu zanneden, 'bütün kızlar bana aşık, ölüyorlar, hasta hepsi bana' diye piyasa yapmaya çalışan, birlikte olduğu kadınların skorunu tutup bununla övünen adamlar mı kavvam olacak diyorsun.

Kadınlar kadar süslenen, feminen hareketleri 'kibar olmak' diye kakalamaya çalışan, bilgisayar oyununun başından kalkmayan, sorumluluk almak istemeyen ama her şeye de söylenen mızmız adamlar mı kavvam olacak diyorsun.

Ya da tam tersi, sinirlenmek en doğal hakları gibi davranan, 'ben sana bu böyle olacak demedim mi laaağn!' diye otoriteyi kabadayılık ile karıştıran, trafikte, alışverişte her an kavga çıkarmaya müsait gibi duran ve bunu fıtrat zanneden, evde eşine çocuğuna fiziksel olmasa bile psikolojik şiddet uygulayan, adalet sahibi olmak ile adaleti sadece kendine istemeyi karıştıran bu adamlar mı kavvam olacak diyorsun.

TV programları ne yapmaya çalışıyor bilmem ama beyefendilere sormak istiyorum: 'Ne yapmaya çalışıyorsunuz?'

Size duyulan saygının azalmasında, toplumsal rollerin bu kadar karışmasında sizin de bir payınız olduğunu düşünüyor musunuz?

Ezgi Akgül
10 Eylül 2024 Salı20240910_131753.jpg

Ekşi sözlükte kadın, bilmem kaçıncı derece akademisyen ve bir kızı var bu saçma sapan programı kapattı diye evden kovuyordu, bu benim evim istemiyorsan çık git diyordu :) Akademisyen de olsan falan, tehlikeli insan tehlikeli insandır. En yakınımızdaki de erkekliği örselemeye çalışıyor en uzaktaki de. Tabii ki herkes için geçerli de değilse de maalesef ortalamanın üstüne çıkanlar ya kavvam ya da modern adı ''alfa'' cılık oynuyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri