Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İktibas Katıksız bir özgüvenle

KATIKSIZ BİR ÖZGÜVENLE...

Eskiden, "Çocukken bi kere camiye gitmiştim. Orada bir adam bana bağırdı, sonra dinden soğudum" türünden açıklamaları aşırı ciddiye alırdım. Hatta, sanki bağıran benmişim gibi suçluluk duyar, "Müslümanlar adına" üzülür, özeleştiriye girişirdim.

Sonra, Allah'ın kuluna hidayet için "tek bir fırsat" vermediğini, karşımıza sürekli uyarıların çıkmaya devam ettiğini, dış etkenleri suçlayarak dinden uzaklaşanların genellikle kendi hevalarına uyduğu için öyle davrandıklarını gördüm.

Günümüzde giderek yaygınlaşan bir trend var:

Müslümanlar, inandıkları her konuda savunmaya geçmeye, sürekli kendilerini suçlamaya ve her suçu üstlenmeye zorlanıyor. İmanını müdafaaya gücü yetmeyenler de pes ediyor ve başka uçlara savruluyor.

Sağlam bir imanı takviye edecek olan şey, katıksız bir özgüvendir. İnkâr da iman bir biçimi ve inkârcılar kendi imanlarını gayet özgüvenli biçimde sahipleniyor. O halde Müslümanlar da, ayaklarını nereye bastıklarını bilmeli ve inandıklarını iddia ettikleri şeyleri cesurca sahiplenmeli.

| Taha Kılınç

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar