Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Karla halı temizliği nasıl yapılır?

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Karla halı temizliği nasıl yapılır?😊

İlk kez duydum👍☺ İstanbul'da kar da yok temizleyecek, kimde varsa denesin🤩 Bir arkadaş denemiş bakın ne diyor:

-Ben denedim gerçekten çok güzel oldu. Çok kirli bir halım vardı üzerine kar döktüm iyice fırçaladım ve üzerinden kar erimeden tekrar aldım ve kar simsiyah çıktı ve halı pırıl pırıl oldu. Hatta bu günde, küçük yolluklar var onları deneyeceğim inşaAllah. Hem bakteriler gider hem temizlenir.
Teşekkürler Birsen Aşar Sipahi 😍
~~~
Karla halı temizleme, halılardaki mikropları kırmak ve havalandırmak için uygulanıyor. Bu yöntem Kafkaslar’da, Ukrayna’da ve Rusya’da çok yaygın olarak kullanılıyor.

Karla halı temizliği nasıl yapılır?
Eski gelenekleri sürdürmek isteyen ve karla temizliğin faydalarına inanan pek çok kadın hala karla halı temizleme yöntemini uyguluyor. Şehir hayatında uygulanması zor olsa da, eve bir miktar kar getirip halılarınızı fırçalayabilirsiniz.

Peki karda halı nasıl temizlenir?
Önce halılarınızı, kilimlerinizi dışarı çıkarın çırpın ve soğuması için bekletin. Aksi takdirde üzerine serilen kar eriyip halıyı ıslatabilir. Sonra serin toz halindeki karı halının üzerine dökerek bir süre bekletin. Ardından kurumuş karı fırçalayın ya da süpürün. Son olarak halınızı çırpın.

Kaynak: annekaz

FB_IMG_1642949664884.md.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar