Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Meteoroloji Kar yağışının hafta başında biteceğini söyleyen uzmanlar kimler acaba?

ZARiP

FK Meteorolog
Sinirli değilim ama ülkemizde işinde ehli olmayan insanları tv ye çıkartarak reyting yapmayı ne kadar çok seviyorsunuz ya !!!
Neyse önce izleyelim, sonra yorumlayalım.

Ekli dosyayı görüntüle 6886

ZARiP

FK Meteorolog
Farklı fakülte mezunu insanların meteoroloji ile ilgilenmesi, harcanan vakit/verim bakıldığında pek çok internet faaliyetinden yeğdir.
İsteyen beni sizi dinlemez, yazar konuşur, bunu durduracak gücümüz ya da gerekliliğimiz varmış gibi davranmayalım.
FAKAAAAAAAAAAAAAAAAAAT, Tv ekranlarında meteoroloji fakültesi mezunu olmayan birinin geleceğe dair tahmin/öngörü içeren yorum paylaşması aslında yasaktır.
Ancak şahsen en rahatsız olduğum konu şu, fakülte hocalarını refere ederek “ne proflar patladı bu sistemde ehueh” şeklinde bir kafa yapısına sahip kişiler sizin saygı duyulmama sebebiniz oluyor genel görüşte, camiaya uzaktan bakıldığında bu yorumu yazan kişi gibi, henüz 5 kitap okumamış, muhtemelen ingilizce de bilmeyen ama yurdumuzda sıkça gördüğümüz yersiz özgüvenli, o tuhaf cesaretli halleri ile pek çok takipçiniz olduğunu görüyorum, biri “denyo ve hıyar” yazmış araştırma görevlisinin altına.
Profesörlerin içinde benim bildiğim hava tahmini yapan yok, kendilerine soruyor insanlar ve medya tabii, onlar da bakıyor anlatıyor/yazıyor.
Bu hocalar acaba günün kalan 7.5 saatinde ne yapıyor ve 30 yıldır neler yaptı?
Bizim için çok önemli olan bu sistem aslında onlar için hayat memat meselesi değil, size öyle geliyor.
Gördüğümü yazdım meşhur amatör meteorologlar konusunda.
Hayatta sert olmamak lazım eğilip bükülmek lazım, kalbini kırdığını düşündüğümüz birileri varsa konuşmalıyız.
Amatör, gönüllü ya da bulduğunuz diğer sıfatla kendinize yakıştırdığınız meteorolog sözcüğü mantık hatası içeriyor zira meteorologluk bilimin adı, kapsamı da sadece hava tahmini değil. Yüzlerce okuma, laboratuvar, gözlem ve kabul gören içerik sonrası edinilebilir belki.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@ZARiP, maalesef usta böyleleri her alanda var. Ve hergün televizyonlara çıkartılıp her konuda konuşturuluyorlar...
Hrle bşrde tarihçileri, Özelliklede cumhuriyet tarihçilerin çıkarıp konuşturmuyorlarmı, acıyayım mı , üzüleyim mi yoksa güleyim mi bilmiyorum...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Medya her konuda itibarsızlaştırma çabası içerisinde. Son halkası olarak meteoroloji seçmiş kendine. Yazık gerçekten çok yazık.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar