Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İslam Kalkın namaz kılın diyorum.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Kalkın namaz kılın diyorum.

Hocam, önemli olan kalptir yorumları geliyor.

Kalbinizi temiz tutun, şirkten, küfürden arındırın diyorum.

Hocam, tamam da ahlak önemli değil mi itirazları geliyor.

Din ahlaktır, bazı güzel ahlakların, namaz ve oruç kadar sevabı vardır diyorum.

Hocam, namazı mı önemsiz görüyorsunuz yorumları geliyor.

Faizden de faizcikten de uzak durun, her ikisi de haram diyorum.

Hocam, hükümet faizleri düşürdü veya yükseltti, ona da bir çift lafınız olsun diye yorumlar geliyor.

Erkeklerin de tesettüre ihtiyacı var diyorum.

Hocam, kadınları niye es geçtiniz, onlar ümmetin en büyük imtihanıdır, niye bundan bahsetmiyorsunuz tarzında yorumlar geliyor.

Her Müslüman kendi hesabını kendisi verecek. Bu yüzden sen sana düşen görevi yap diyorum.

Hocam, devlet kola fabrikası açtı. Bu işler böyle olmaz yorumları geliyor.

Zekat ibadetine dikkat edelim, zekatımızı düzgün verelim diyorum.

Hocam, adam zekat veriyor ama ihaleden ihaleye koşuyor. Onu niye anlatmıyorsun mesajları geliyor.

Yav Müslüman! Bir kere de sağına soluna bakmadan üzerine düşen görevi yapsana sen!

İslam'a ve Müslümanlara düşmanlığı açık olan her firmanın mağaza ve iş yerlerini protesto edin ve her türlü yenilebilir, giyilebilir, tüketilebilir ve iki ayaklı mallarını boykot et diyorum.

Hocam, Araplar kola içiyor. İslam birliğinden niye bahsetmiyorsunuz itirazları geliyor!

Yav değerli mümin kardeşim, bir defa da aynadan bak! Ne zaman bir suçtan, bir kusurdan, bir eksikten, bir görev ve vazifeden bahsetsem hemen pencereye çıkıp dışarıdaki adamlara bakıyorsun. Ben onlardan bahsetmiyorum. Senden bahsediyorum.

Ben, bireyin kendi dini ve ahireti için faydalı olabilecek ve elinden gelebilecek basit ve uygulanabilecek örnekler veriyorum.

Pusuda bekler gibi itirazcımız hazır: Hocam, senin dediğin sinek öldürmek, bataklığın kurutulması lazım. Bunu ancak devlet yapabilir. Fertlerle olacak şeyler değil...

Kardeş, ben sana yazıyorum, kendime yazıyorum. Ben cumhurbaşkanına mektup yazmıyorum ki! Niye hemen sorumluluğu başkasına atıyorsun!

Mekke'de Bilal, acaba kölelerden önce kim Müslüman olacak diye beklemedi. Ebu Bekir, acaba zenginlerden kim önce Müslüman olacak bakalım diye beklemedi. Sümeyye, Ammar ve Yasir ailesi, acaba Müslüman olsak ne olur diye düşünmedi. Bakalım kim Müslüman olacak ve başına ne gelecek diye köşelerde beklemedi.

Devlet yapsın! Araplar yapsın! Zengin iş adamları yapsın! Arap Birliği yapsın! Halife yok ki! Osmanlı ah Osmanlı!

Sorumluluktan kaçan bahanelerin arkasına sığınır. Bence her konuda bahanelerimiz var. Zira şahsi sorumluluklarımızı yerine getirmiyoruz.

Kur'an ve Sünnetten Hikmetler Setinden bir yazı
Murat Padak

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar