Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Bitki alemi Kalanşo bakım rehberi

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Bitki bakım rehberinde bu hafta sizin isteğiniz üzerine kalanşo var 🎉 Bi' sonraki hangi çiçek için gelsin? 🧡

Küçük sevimli ve renkli çiçekleriyle bulunduğu ortama enerji katan kalanşo çiçeğine iç mekanlarda ve ofislerde sık sık rastlıyoruz. Latince adı Kalanchoe olarak bilenen bu güzel çiçek skulent ailesine ait bir tür. Afrika ve Asya kökenli olan kalanşo, düşen ve yeşeren anlamına geliyor. Her bitki gibi mevsimsel ihtiyaçları değişen kalanşo, zorlanmadan yapabileceğiniz bir bakım istiyor. Doğrudan güneş ışığı parlak ve yeşil yapraklarına zarar veriyor. Aydınlık ve ışık alan havadar ortamlar en ideal olanı. Pencere önü ve cereyanda kalması kalanşoya zarar verir. Kalanşo, ışık aldığı yöne doğru eğilen bir bitki bu yüzden aralıklarla yönünü değiştirmek eşit uzamasına yardımcı olur. Toprağı kontrol edilerek sulanmalı ve mutlaka delikli saksı tercih edilmeli. Bünyesinde suyu tutabilen bir bitki olduğu için aşırı sulanmaktan hoşlanmaz ve çürümesine sebep olur. Genellikle ilkbahar ve yaz ayları çiçeklenme dönemi olsa da sonbahar mevsiminde de çiçeklendiği görülebiliyor. Çiçeklenme döneminden önce saksı değişimi ihtiyacı varsa mutlaka yapılmalı ve humuslu kaliteli toprak tercih edilmeli. Çiçeklenme dönemi bittikten sonra kuruyan çiçek dalları ve yaprakları budanmalı. Bu küçük adımlara uyarak bir sonraki çiçek açma dönemine kadar kalanşonuzun dinlenip rahatlıkla enerji toplamasına yardımcı olabilirsiniz. 🙌

#kalanşo

FB_IMG_1685465294460.md.jpg

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Tevafuk Tamda yeni almışken konuyu ekledin teşekkürederim @AsyA'cım 😍

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@Meva, ben iki kere kuruttum canım :) konuyu görünce biraz kendim için ekledim konuyu :)

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Asıl @EfuL!m, den bilgi almalıyız bende bu denilenleri yapıyorum ama ekstradan yapacağım bir şey var mı acaba :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar