Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İslamiyet olmasaydı hiç bir Din yer yüzüne inmemiş olsaydı ?

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Ben niye sorayım böyle birşey gerizekalımıyım aklımımı yedim . Konu düşünce platformu . Allahın ve dininin sence ne oldugunu bilmiyo gibimi duruyorum ?
Ozaman ciddiyete geleyim.. din bir yaşam biçimi degildir . Kimse kimsenin yaşam biçimiyle ilgilenmez Allah ile aranda olandır o . Ondanda kimene .. biz insanlar akitte tabiyiz . Yani ben bana ne diyor. Benim hangi degerime ters düşüyor ona bakarım .. Allahın ayetleti açık ve nettir başka mecralarda macera aramam. Bende ne gelenekcilik ne görenekcilik vardır. . Direk merkezinden alır hayatıma dahil ederim.. yapıyormuyum ? Hayır yapamıyorum allah affetsin..

Burda açılan konu konu sahibinin bir derdi sorunu değil .. bomboş durmasın az beyin fırtınası yapın özgün düşünceleriniz nedir diye var burası.. dedim sana .ilk defa böyle bir benzer birşey buldum senden gelenler bana ilk duymadığım şeyler.. benim sordugum soru gayet açık ve net.. ot gelen saman giden bir insanın akıl gelişmesi nasıl olur ? Günümüzün terimlerinden bahsederek geçmiş fethedilmez.. ya kırılmayın diye fevri çıkış yapmak istemiyorum ama .. saygı duyacagım diyede cahilliği ortada bırakmak olmaz..
Ben senin yorumunla ilgilenmiyor bir üstteki abinin yorumu dikkatimi çekiyor dediysem bana neden diyemezsin. Konunun anlamını ve kuralını oku bence.
Murat abiyle tartışmak gelişmek demektir.. benmi yanlış algılatıyorum kavga gibi mi gözüküyor :D bence forum böyle bir kategoriye hazır değil. Senli benli atışmamı tartışmamı önce bir onu ayırt etmek lazım .. ben her türlü herkese batarım piyasaya girdiğimden bu yana böyle derim. Bilen bilir bilmeyen bilmez demiycem herkeste biliyor . O yüzden alınmaya gerek yok..

Teistlik konusunda ciddiyim alakam olmayan ilk defa duydugum birşey.. kemalizm satanizm falanizimm lerden sonra zmmm bitişli kelimelerle ilgilenmiyorum

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Lütfen konu dışına çıkıp tartışma platformuna çevirmeyin konuyu. Konuyu tartışma bölümünde açar tartışırsınız. Burada konuya dair düşüncelerinizi belirtirsiniz. Bu bölüm birini destekleme yda red bölümü tez yada anti tez geliştirme bölümü değil. Sunulan konuya dair düşünce beyan etme bir düşünce fırtınası oluşturmadır...

Benim derdim, benim sıkıntım olmayan hiç bir konu açmam, sadece bulunsun diye asla soruda sormam. Lğtfen benim adıma konuşmayın.

Konuya dair söyleyeceği olan varsa buyursun devam edelim.

İslam olmasaydı başka bir düşünce biçimi olacaktı...
Var olan üzerine konuşuyoruz.
İslam olmasaydı yada Allah yeryüzüne bu dini indirmeseydi, ki Allahın en baştan beri islamda başka dini yoktu, yani vahyin dini, adına ne derseniz artık. İnsanlar yine kendilerince bir Din bir yaşam biçimi ortaya koyacaklardı.

Dinden haberi olmayan ilkem kabileler yaşamakta yeryüzünde, araştırıp bakın hepsinin yine kendince ürettikleri bir dinsel ritüelleri var.

Ayrıca din bir yaşam biçimi değilse ozaman düşünce biçimi olur ve Eyleme dökülme zorunluluğu olmaz.

Mesela Allah namaz kılın der, bu günde beş vakit hayatına düzen getirir.
Mesela içki içme der : Sana bir hayat biçimi sunar.
Mesela kumar oyna der, yalan söyleme der, dürüst ol der. Haksızlık yapma der... Bunlar bir yaşam biçimi bir yaşam modeli değil mi...

Sahabe hayatına bakın, din onların yaşam biçimini, düşünce sistemini hayatın her alanında yaklaşımlarını değiştirmiyor mu?

Şu halde Allah din yani nasıl yaşamamız gerektiğini anlatan kurallar yada kaideleri göndermeseydi Bi yinede kendimizce bir Din, bir Rütüel, bir yaşam biçimi ortaya koyacaktık. Ben böyle inanıyorum.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar