Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dünya Haberleri İngiltere'de yüz binlerce çalışan greve gitti

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Meva
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Meva

İçinden geldiği gibi yaşa :)
Haber Editörü
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry

İngiltere'de öğretmenler, doktorlar, öğretim görevlileri, devlet memurları ve demir yolu işçileri başta olmak üzere yüz binlerce çalışan, maaş artışı ve çalışma koşullarında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle toplu iş bıraktı.

1678961928284.png

Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelere gitmesi sebebiyle çok fazla sayıda doktor kaybediyoruz. (Bu ülkelere giden) Doktorlar daha yüksek bir yaşam kalitesine sahip olacak ve iki katı maaş alacaklar. Dolayısıyla çok fazla doktor kaybediyoruz ve halk da bu nedenden ötürü zarar görüyor." ifadelerini kullandı.

Pratisyen hekim Siadati, İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt'ın açıkladığı "Bahar Dönemi" bütçesine ilişkin ise "Beklentiler sıfır. Her yıl hayal kırıklığına uğruyoruz. Bu yıl da hiçbir şeyin değişmesini beklemiyoruz." dedi.

"Hükümet ilgiyi asıl problemden uzaklaştırıp göçmenleri suçluyor"

Göçmen bir matematik öğretmeni olduğunu söyleyen Ahmad da ülkede eğitim sisteminin birçok problem yaşadığını belirterek, şunları söyledi:

"Hükümet bu konuda harekete geçmeyi reddediyor. Hükümetin göçmenler konusunda kullandığı dili beğenmiyorum. İlgiyi asıl problemden uzaklaştırıp göçmenleri, sığınmacıları suçluyorlar. İngiltere'de büyük bir matematik öğretmeni ihtiyacı var. Ben kimsenin işini çalmadım ve gerçekten bu topluma katkı sunmak istiyorum."

Ahmad, eğitim bütçesinin ve öğretmen sıkıntısının etkilerini çocukların yaşadığına da işaret ederek, "Sınıflardaki öğrenci sayıları, yetişmiş öğretmen ve asistan öğretmen ihtiyacı artıyor." dedi.

Doktorların grevi sürüyor

İngiltere'de on binlerce pratisyen hekimin, maaş artışı ve çalışma koşullarında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle 13 Mart'ta başlattığı 3 günlük grev bugün sona erecek. Ancak, İngiltere Sağlık Bakanı Steve Barclay ile İngiliz Tabipler Birliği (BMA) arasında süregelen maaş artışı görüşmelerinde henüz uzlaşı sağlanamadı.

Ülkede UCU sendikasına bağlı 150 üniversitedeki 70 bin çalışan da maaş artışı anlaşmazlığı nedeniyle 2 günlük grev başlattı.

BBC çalışanları da greve gitti

İngiltere'de bin BBC yerel radyo çalışanı, program kesintileri nedeniyle 24 saatlik greve gitti.

BBC, grev nedeniyle bugün BBC One kanalındaki yerel haber yayınlarını iptal etmek zorunda kaldı.

Kaynak : Haksöz Haber

Bize avrupayı pohpohlayanlar bilsin ki avrupada her yer gibi kriz içinde, sorunlar dağ gibi.
Küresel bir kriz var çünkü dünyada para odakları belli ellerde toplanıyor ve daha zenginleşmek için vermiyorlar.

Bize avrupayı pohpohlayanlar bilsin ki avrupada her yer gibi kriz içinde, sorunlar dağ gibi.
Küresel bir kriz var çünkü dünyada para odakları belli ellerde toplanıyor ve daha zenginleşmek için vermiyorlar.
ülkemizden bu krizden nasibini alıyor fazlası ile..
rabbim yardımcımız olsun..
az üretip çok pahalıya satmaya başladılar..
çinde işçilik ucuzdu.
dolayı ile çin mallarıda ucuzdu.
abd neden çine mali savaş ilan etti..
abdede para baroınları böyle istiyor diye..

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri