Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Film Analiz I Care a lot

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
I Care a Lot

images-1.md.jpg

@interceptor 'ün tavsiyesi ile filmi izledim. Yeni bitti.
Filmin kendisi çok kaliteli olmamakla beraber konusu mükemmeldi.
Filim neredeyse baştan sona mantık hatalarıyla dolu.
Film Kayıp kız filminşnde bşraz daha sade halini anımsattı bana..

Örneğin mafyanın en sert ve acımasız olacağı, sıfır hata yapacağı zaman diliminde neredeyse herşeyi yüzüne gözüne bulaşan bir hale bürünüyor... Bunun gibi mantık hataları filmin kalitesini düşürüyor ve milletn aklıyla dalga geçer gibi film yalancı komediye dönüşüyor...

Gelelim filmin konusuna...
Film tanıtımım ve eleştirim spoiler içerebilir...
Filmde en dikkatimi çeken söz filmin başında geçen ve filmin temel referans olarak gördüğü iyi insan yoktur sözüydü.
Dünya iyilik ve kötülüğün bir çatışma alanı olur bazen. İyide bir karekter, kötüde bir karekter. Ve her iki karekter de hep var oldu. Adaletin olmadığı dünyada hep kötüler haklı ve güçlü çıksada kazanan sonunda iyiler oluyor...
Tabi verilen bedeller ağır ve tükenen asırlar cabası...

Esasen film sınıfsal bir karmaşanın atlatılma hırsından cinsel yönelim vurgusuna, her alanda yalan ve karalama ın pirim yapması. tekinsizlikten duygusuzluğa Marla’ya yüklenen her özelliğin birbirini tamamlar gibi göründüğü, meşru kıldığı, tehlikeli bir toplamı işaret ediyor. Yani anlayacağınız tüm kötü davranışlar güçlü kadın imajı altında meşrulaştırılmaya çalışılıyor.

Güçlü, kararlı, ne istediğini bilen, duygularından arınmış kadın imajıyla sunulan her türlü ahlaksızlık meşruiyet zemini arıyor.

Oysa dünya zaten hep böyle değil mi, Firavun ve adamlarıda biz ancak ıslah edicileriz demiyorlarmıydı. Mutlak iyi ve mutlak kötünün çarpışma sahası değilmi dünya.

Ve bana göre film güçlü kadın imajı altına saklanan, yalan, iftira karalama ve benzeri her tür kokuşmuş, Özelliklede cinsel eğilimlerin gözümüze sokula sokula meşrulaştırılmaya zemini aradığı standart bir Netflix filmi.

Konu bağlamında toplumsal değer yargılarını bu filmin başlığı altında taleb gelirse konuşabiliriz.

FFilm puanım : 10/ 4

Saygılarımla

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Az önce bitirdim filmi..
Yani sen rusya mafyasısın hadsiz o ne saçmalamak ve işini yarım bırakmaktır.
Ah netfilkss üzümlü kekim lgbt yapmazsa asla olmaz neyse..

Film genel manada izletiyor ancak benim için abartılacak bir yanı yok.
Feminst filmleri severim lakin bu biraz sığ kaçmış.
İzlenir mi izlenir..

Puanım 10 üzerinden 4.5 tan 5 o da oyuncuların hatrına.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Filmin konu içeriği,yaşlı insanların ve doğal olarak insanların nasıl suistimal edilmesi anlamında ben baya beğendim.yoksa film basit ve sıradan.ama anlatılmak istenen konu bence baya vurgulayıcı.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar