Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Beyin Fırtınası Hayattan Kesitler...!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Hayattan duyduğumuz okuduğumuz gördüğümüz kısa kesitleri anlatıp üzerine konuşmaya ne dersiniz?

İlki ile ben başlıyorum. Sözde kadına şiddetin çözümü ve baş argümanı İstanbul sözleşmesi ile ülkenin ekonomik durumunun bir arada neden olduğu bir vakıa :

Bir adam düşünün; evlenmiş, kiracılıktan kurtulmak için hayatının 120 ayını ipotek altına alarak, ev almış. Borç baskısı, eşiyle sorunlar yaşamasına sebep olmuş. Ve, kadının ihbarıyla, borcunu ödemeye çalıştığı evden uzaklaştırılmış! Sizce bu hikaye mutlu sonla biter mi?..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Kesit 1 :

Bir öğretim görevlisinin attığı twit:

Bir öğrencinin pandemi dönemi tezini kontrol edeceğim. Mailden dönerim dedim.

-Hocam benim maille olmasa?

+Niye?

-Maillerime erkek arkadaşım bakıyor. Başka bir mail açıp size yazsam?

Yok dedim. Sen evvelâ kişisel hayatının tapusunu,anahtarlarını başkasına vermemekle başla.

________

Yorumun Dibi : Aslında twitin devamı var ama atmaya gerek duymadım.
Kendi özgürlüğünü başkasının eline verip sonra şiddet, kıskançlıklar, yalan, enrikada boğulmalar ardı sıra takip eder. Sırf bu twiti incelediğimde bile karşıma onlarca yalan entrika çıkıyor mesela bir ikisine değinelim.

Erkek arkadaşı ( Sevmediğim bir cümle ama kullanayım) flötüzünün hayatını kontrol etmeye izin vermiş ama aynı zamanda ondan köşe bucak saklanıyor.
1. Yaptığı hataları saklıyor
2. Kendisine dair bişey bilsin istemiyor
3. Hikayesinde başkasınında rol alması ı istiyor
4. Yalan söylüyor flörtüne
5. Flmrtünü kandırıyor bir nevi aldatma
6. Aikesindende muhtemelen saklıyor
7. Kendi özgürlük alanı kısotlandığında entrika ile kendine özgü bir alan açıyor

V. S. vs vs...

Kendi şifreni bir başkasıyla paylaşmakta ne , Siz siz olun özgürlüğünüzü kimseye Kurban edip bu şekilde zavallı hale düşmeyin...

Son düzenleme:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Kesit 2:

Yer İDLİB

Burada meyve yemek bir lüks, ulaşılması zor, ancak bir hayırsever gelecek annelerine hayr parası dağıtacak ve anneler alabilirse alacak. Dün de bir hayırsever, meyve dağıtalım dedi. Meyve poşetini alan yetimler eve doğru koşmaya başladı, yetimleri unutmayanlara selam olsun :)

IMG_20201030_170313.md.jpg IMG_20201030_170311.md.jpg IMG_20201030_170305.md.jpg

______

Notun Dibi : Savaşın mağduru olmuş mülteci konumuna düşmüş bu insanlara düşmanlık edip sağda solda hümanist geçinen, kendine ben insanım diyen iki yüzlülere de selam olsun.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
“Seni okula gönderdiğim için özür dilerim"

İdlib'de bir anne, bugün okula giderken hayatını kaybeden kızına söylediği son sözler bunlar.

IMG_20201105_212141.md.jpg

Notun dibi : İnsanlıktan nasibini almamış sözde hümanistler için bir anlam ifade eder mi bilmem...
Ama bizim kimle dost olacağımıza açık net ölçü olabilecek bir durum...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar