Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Hangi durumlarda namaz kılmasak olur.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Hepimiz nefis taşıyoruz. Yavrumun da nefsine ağır geldiği bir an olacak ki, anne hangi durumlarda namaz kılmasak olur, diye sordu. Bir alimden şöyle dinlemiştim oğlum, dedim, bir gemide olsan ve gemi batsa, sen denizin içinde bir tahtaya tutunmuş olsan da o sırada namaz vakti girse başını o tahtaya koyarak secdeni yapmaya mükellefsin. Denizin ortasında, suyun içinde bile mi yani, dedi. “Ama bu bir zaruret hali değil mi? Anlamı ne acaba?” Ben şöyle düşünüyorum, dedim, namazı kulluğumun gereği olarak, verilen nimetlerin şükrü için kılıyorsam eğer…Allah ne zaman bana Rab olmayı ve nimetlendirmeyi bırakır, biz de o zaman namazı bırakabiliriz. Denizin ortasında da olsam Rabbim beni bırakmadığına ve nimetlerini bana yollamayı durdurmadığına göre…dedim…Biz de hiç namazımızı, kulluğumuzu, şükrümüzü bırakmayız o zaman dedi. Dedim, ha şunu bileydin:) #allahımbengeldim ?

Hatice Kübra Tongar

FB_IMG_1633503499496.md.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar