Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İslam Günahların Affı

kervan

Aktif Üye
FK Üyesi
FK Üyesi
Cenâb-ı Hak buyuruyor:
Bismillâhirrahmânirrahîm
“Yine onlar ki, bir kötülük yaptıklarında, ya da kendilerine zulmettiklerinde Allah'ı hatırlayıp günahlarından dolayı hemen tevbe-istiğfar ederler. Zaten günahları

Allah'tan başka kim bağışlayabilir ki! Bir de onlar, işledikleri kötülüklerde, bile bile ısrar etmezler.”
(Âl-i İmrân, 135)

Rasûlullah (sav) Efendimiz buyurdular:
“Hiçbir kul yoktur ki günah işledikten sonra, güzelce abdest alıp namaz kılsın ve günahının bağışlanmasını istesin de Allah onu bağışlamış olmasın.” (İbn Kesîr, I, 470)

Hz. Peygamber (sav), Rabbinin şöyle buyurduğunu aktarmaktadır:

“Ey Âdemoğlu, bana duâ edip ümidvar olduğun müddetçe senden sâdır olan hatâları bağışlarım.

Ey Âdemoğlu! Bana yeryüzü dolusu hatâ ile gelsen, Bana herhangi bir varlığı şirk koşmadıkça, ben varlığı şirk koşmadıkça, ben de sana dünya dolusu mağfiret ile gelirim.

Ey Âdemoğlu! İşlediğin günahlar gökyüzünü dolduracak kadar fazla da olsa bunların bağışlanmasını dilersen, seni yine bağışlarım.”
(Tirmizî, Deavât, 99.)

Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın En Güzel İsimleri)
el-Kâbız:
İmtihan için sıkan, rızkı belli bir ölçüde tutan ve o ölçüyle veren, ölüm anında kullarının can emanetini geri alan demektir.

Kısa Günün Kârı
Allah’ın rahmeti şüphesiz geniştir. Allah’ın fazl u kerimden başka tövbekârların sığınakları yoktur. Tevbeye, ümitli olmaya teşvik etmek ve ümitsizlikten vazgeçmeliyiz.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Rasûlullah (sav) Efendimiz buyurdular:
“Hiçbir kul yoktur ki günah işledikten sonra, güzelce abdest alıp namaz kılsın ve günahının bağışlanmasını istesin de Allah onu bağışlamış olmasın.” (İbn Kesîr, I, 470)
Bağışlanma yolu budur fkbudur2

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar