Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Dizi Analiz Gönül Dağı / TRT 1

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry

Farklı tarzda bir analiz olsun dedim :) bunun için de dizide benim için en anlamlı olan yeri buraya koyarak başladım.
Dizinin adının geçtiği yer olan Gedeli, Niğde ulukışlaya bağlı bir yer. Ama dizi Eskişehirde çekiliyor. Dizinin hikayesi gerçek mi değil mi açıkçası bilmiyorum. Ama kayda değer içimizi ısıtan bir gerçeklik ve sıradanlıkla sunulmuş.

Gönül Dağı dizisi heralde benim düzenli izlediğim tek Türk dizisi olma özelliği kazanacaktır :) uzun zaman olmuştu komedi türü Film ve Dizi çekimi yapmayan Türk Sineması bu dizi ile birlikte biraz olsun ferah nefes almıştır diye düşünüyorum. Gönül Dağı dizisinde sadece komedi yok tabiki ; drama, hüzün ve mahsun aşkların yanı sıra samimiyetin beden bulmuş hali ile hepsi beraber bu dizide karşımıza çıkıyor. Okadar samimi okadar içten ki nasıl anlatılır bilmem...

Edindiğim izlenim ve bilgiye göre muhteşem bir beğeni kazanan dizi en iyi Türk Dizileri arasında ilk bölümü güzel bir başlagıçla 8 sırada yer almış ama benim nazarımda şimdiye dek yapılmış en iyi Türk dizisidir.
Özellikle son bir kaç yıldır malesef ailecek oturup hep birlikte izlenebilecek pek dizi kalmadı. Bir çok dizi şiddete dayalı yada yetişkin içerikler barındıran dizilerin yanında aldatmanın kutsandığı ahlaksızlığın, küfrün ve ayyaşlığın adeta mükemmel ve modern bir yaşam biçimi olarak sunulduğu kokuşmuş dizilerden gına gelmişti.
Hatta ilk bir kaç bölümü ile mükemmel beğeni kazanan Çocukluk dizisini bile aşk sarmalına dönüştürmeyi başardılar.

Yine gözlemleri doğrultusunda Gönül Dağı dizisinin belkide bu boşluğu büyük olasılıkla dolduracağınız düşünüyorum. Samimi aşkların yaşandığı Cumartesi akşamlarının vazgeçilmez dizileri arasında yerini alan Gönül Dağı Dizisi tavsiye ediyorum. Herkesin izleyebileceği güzel bir dizi ve sizi pişman etmeyecektir.

İyi seyirler dilerim.
İzleyen arkadaşları yoruma bekliyorum... :)

Vera

Yeni Üye
Burç
Boğa
Meslek
Boş Gezenin Boş Kalfası
DisPVx
Takım
jXd4NV
İzlemek nasip olmadı ama Yeşil Deniz'e benzediği kesin ondan esintiler görüyorum fragmanda internetten izlemeyi düşünüyorum evvel zamanla TRT tekrarını sık sık verecektir

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
İlk bölümüne rast gelmiştim pek haz almamiştim daha da seyretmedim fakat şu sıralar adına sıkça rastlıyorum vakit bulursam seyredebilirim ıh;;

Vera

Yeni Üye
Burç
Boğa
Meslek
Boş Gezenin Boş Kalfası
DisPVx
Takım
jXd4NV
@Qasem, biz oğluşumla Kuzey Yıldızı izliyoruz oğlum tam bir Yıldız hastası

ZARiP

FK Meteorolog
İzliyoruz :)
Video çekmiştim geri sildim düzenleyip ataym :)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Filim aslında çok kaliteli,
Filme asıl kaliteyi katan neşet Ertaş parçaları. Adeta Neşet Ertaşla yaşıyorsunuz dizi boyunca.
Oyuncular gerçekten çok doğallar ayrıca rol yapmalarına gerek yok, çünkü filim doğal bir hayat içinde akıyor.
Serdar ve Sefer biraz kendilerini sıksalarda bence herşey çok doğal ve hayatın içinden sıradan.

Öyle lüks ara alar sıradıiı hayatlar villar yatlar katlar yok. Yaf kavgaları bile sıradan halk mahalle kavgası :)

Dünkü bölümü daha izleyemedim ama şimdi izleyip buraya gelirim gün içinde :)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Şuan 10. Bölümü izliyorum.
Ve mükemmel bir şey çıkmış ortaya.
Serdarın hayat dersini alma yolundaki azmi açıkası beni şaşırttı.

Kötülerin rollerini jiç bir zaman değişmediğini bu bölümde de görmek mümkün...

Hemşire kızın dileğe temenni de bulunması, ve sevdiği adama iyi bakması kısmı resmen bölümün en mükemmel yeriydi...

İki sevgilinin temiz aşkı ise ap ayrı bir konu...
Gerçi şuan hepsi tertemiz aşklar...
Ve hepsi mükemmel oynamaya devam ediyor...
Bozmamaları temennisi ile...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar