Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Gezi, İktidarı Sokak Eylemleri ile Devirme Girişimidir | Musa Üzer

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Özgür-Der Genel Sekreteri ve Haksöz dergisi yazarı Musa Üzer Gezi Parkı gösterilerinin iktidarı seçimle elde etme umudunu kaybeden sol, Kemalist, Alevici unsurların sokak hareketleriyle devirme girişimi olduğunu vurguluyor.
Günümüzde iktidara yakın kesimlerle, bazı iktidar karşıtlarının Gezi parkı olaylarını gerçeklikten uzak bir şekilde adeta tarihi yeniden yazarak aktardığını belirtiyor.
Gösterileri değerlendirirken 2013 şartlarındaki iç ve dış koşulların birlikte değerlendirilmesi gerektiğini belirtip içeride sol Kemalist unsurların yanı sıra TÜSİAD sermayesinin dışarıda ise Avrupa Birliği, ABD ve İran’ın da desteğiyle iktidara karşı en geniş bir cephenin oluşturulduğunu ifade ediyor.

Gezi, İktidarı Sokak Eylemleri ile Devirme Girişimidir | Musa Üzer

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Mesele ağaç kesilmesi miydi?
Yemedik de mi bunu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Gezi olaylarının sol ile hiç bir alakası yok .. o kalkışmada sonradan umutlandılar olaylar ceyran edince . iki senaryo var biri gerçek biri yalan . ya o fetoş gelecekti başa geçecekti yada chp içinden kukla olan kılıçdaroğlu değil bir başkasını geçireceklerdi.. bunu bilemeyiz. tabiki bunun tiyatrosal kısmı ise fetoyu bahane ederek iktidarın bazı kesimden intikam almasıda oldu. . bazı kayyumların atanması kanalların kapatılması bahanelerde oldu arada sağlam medya kuruluşlarıda gitti. mesela son zamanlarda türkiye iş bankasına göz dikmişti.. geç aklına geldi sıcak zamanda aklına gelseydi bank asya gibi onuda alırdı devire..
bakın benim görüşüm akp nin hizmetlerini tartışmıyorum ama akp hiçmi hiç masum değil.. kandırıldık diyorlar hoca efendi diyorlardı. olabilir ama o kandırılma değildi.. bir konuda onlar anlaşamadı okul konusunda bu bu yüzden patlak verdi.. samanyolu akşamında iktidarı överken birden sabahında muhalefet olmaya başladı.. siyasi içinde rant sağlama anlaşmazlıgı oldu.. fetonun bu girişimi inanın bana tahminimce akp zamanında olmayacaktı . aralarında kesin bir anlaşmazlık oldu gizli bilgileri araştırırsanız bu kanıya varabilirsiniz.. bu konuları konuşanı genelde içeriye alıyorlar mesya gündeminde tartışması bile açılmıyor. saçma.. bakanların yolsuzlugu sus pus oldu arınçın bildikleri arınça sır olarak verilip üstü kapatıldı melih gökçekde bu işin içinde bundan tayyipin haberi yokmu sanıyorsunuz.. herşey anlaşamama durumundan kaynaklı..
gezi olayını agaç diye lanse eden dış talimatlardı zaten . peki ya hükümet anlaşsaydı ? seçim devirmecesi olacaktı. az çok siyasete merak ilgisi olan bu yazdıklarımın bir kısmını anlayacaktır. . 15 temmuz şehitlerine Allah rahmet eylesin . onlar iyi yoldada olsa kötü yoldada olsa vatan dedilerde öldüler. o konuda bir yorum yapmıycam ama bir çok kişi masumca inandıda gitti. . insan olayların oldugu sıcak saatlerde hükümete birşey diyemiyor .. sonrasında bazı taşlar yerine oturunca anlaşılıyor herşey. . bu mesela org. hulusi akar boynunda izle geldi.. adam diyorki satmadım boğazladılar kim bunu yapabilirdi diyor. ne malumduki bir kahraman yaratma çabası olmasın.. ben şahsen bazı şeylere inanmıyorum .. herkesin fikrinede saygı duyarım.. halkına bakmayan dışarıda kartal gibi görünen bir dış politikamız var ondanda şikayetçiyim ya neyse.. bir başbakan veya cumhur başkanı devlet adamı millilik diyecek milli üretimi savunacak kendi ülkesindeki bankaların güveninden bahsedecek ama yatırım birikimlerini yurt dışı bankalarına yapacak hiç samimi değiller.. evrak çıkınca hemen sahte diyorlar üzeri 2 gün sürmeden kapanıyor.. ama cumhur başkanı bir konu çıkarıyor medyada bunu tartışsınlar bunu istiyorum diyor 1 ay tartışma programları izlemek zorunda kalıyorum.. hizmet iyi hiç vermeyene göre çok iyi çay kaşığı kepçe misali.. yemiyorum ben bu dümenleri ..
gezi olaylarının işleyişide sadece feto olarak degil bakın bir çok kişilere zemin doğurdu ve her yerden farklı saldırılar oldu dışardan içerden bunların genelide islamcı görünüp islamla alakası olmayanlardı.. hani şu din ile devlet işleri ayrı tutulsun diyenlerin ağ babaları.. abi bu olaylar çok karışık halkın hala bilgili oldugunuda düşünmüyorum ama o baştaki herşeyi biliyor.. bir parmak sallıyor tamam seni ordan alırım diyor zaafları öğrenmiş.. baro başkanına çıkış yapıyor şimdi ördek civciv misali dostlar.. vaadler ve iktidar hırsı gözü belli bir zaman sonra agma kör ediyor hacı.. ülke emin ellerdeyse bu halkın sahiplenmesindendir yoksa hükümet falan bunları geç . bu ahmet davutun gözden çıkarılma konuşmasınıda çok iyi hatırlıyorum 2016 olması lazım sene iki davadan gitti o lav edildi resmenn. koalisyona olumlu bakması birde asgari ücret konusunda elimde olanın sorumlu oldugum kişiye baglı olmam dedi.. ahmet davut oğlunun harcanması çok yanlış oldu kibardı ve tayyipe bağlılıgı tam degildi insifiyatif kullanmasını hep engellediler.. yukardan parmak salladı olmaz ahmet dediler :) neyse geziden girince yazılcak çok şey geliyor aklıma..Ahmete gerek yoktu ahmet inip binmedi.. in ali bin aliyi seçtiler hizmet edecek birisi lazımdı kime hizmet malumunuz .

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar