Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tartışma Genel Gündem Tartışmaları (Kasım)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
  • İstatistikte sabit

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Mevcut ortamda önünü görmek yatırım yapmak zor.
Sadece ülkemizde değil dünya zor günlerden geçiyor. Ülkemizde de yanlış politikalar yüzünden sıkıntılı zamanlar dahada sıkıntılı olmaya başladı.
Yani ekonomik anlamda yakın zaman için bir umut yok gibi.
Mevcut iktidara alternatifte görünmüyor. Maalesef benim penceremden gerçek bu...

Eğitim bağlamında özellikle 29 Ekim bana nereye gittiğimizi daha net gösterdi. Bizim eğitim öğretim gibi derdimiz yok. Tek derdimiz Türkiye Cumhuriyetine ideolojik düşünen kafalar yetiştirmek. Eğitim müfredatıda bu bağlamda hazırlanıyor. Malesef canım ülkem eğitim, istihdam bilim, teknoloji bağlamında güzel günler vaad etmiyor

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Gelecek için plan yapmamız için maddi ve manevi güç salgılamamız gerekiyor. Zaten belimizin bükük olduğu son asırda üzerine pandemi altında koca bir taş koydular topluca altında kaldık.
Artık vatandaş sadece karnımı nasıl duyurabilirim planı içerisinde ay kapatıyor. Bırakın mülk sahibi olmayı gölgesi dahi hayal.
Geleceğin herbirinizin ayrı ayrı kaygılarla plansız yaşanacağı kanaatindeyim. Ne maaş ayı tamamlıyor ne de ufukta bereketli cep dolduran maaş planları var.
Günü akşam edip yastığa sıkıntısız baş koyan ise Rabbine hamd etsin zira şu vakitlerde büyük nimet.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Önceden gelecek planlayıp hem kendine hemde başkalarına vesile olma olanakları varken şu an ki halimizde günü kurtaramaya kadar düşen bir ortamdayız bundan sonrasını düşünemiyorum bile..
Asgari ücretin yükselmesi bir şey ifade etmez enflasyon yerinde durmadıkça...
Tüketimden üretime gecmedigimiz sürece çok zor hayat şartları...
Uçurum farkı çok büyük..
Ya büyük zengin tabakası yada sürünen tabaka ortası kalmadı...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Gelecek düşüncesi fıtri bir duygu değil mi. Yani geçmişten beri insanlar uzun emelli hareket etmiyor mu.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Geldiğimiz noktada Bahçelinin önerdiği %20 yada hükümetin ön gördüğü %35 artık hiç bir anlam ifade etmiyor. Dolar, euro ve altın uçtukça uçuyor. Temel ihtiyaç maddeleri karaborsaya düştü. İmalathaneler durma noktasında...
Erdoğan hala hayal dünyasında ve faize savaş açmış.
Alternatif bir sistemi olmadığı halde küresel sisteme savaş açacak kadar kör ve sağır...
Haliyle ak parti kodamanları için altın ve doların yükselmesi onların karına...
Halk gittikçe fakirleşiyorsa kimin umurunda.
Hükümet yandaşı kanallarda herşey güllük gülistanlık...
Ve hala asgari ücrette 3.500 civarları konuşuluyor hemde utanmadan sıkılmadan...
5.000 tl altında kalacak asgari ücrette hükümetin istifasını istiyecek yığınlar ses yükseltir...
Maalesef ecevit dönemini arar olduk...
Rapor ve analizlerde higeldiğimiz noktayı yollara göre yayınlamıştım ordan bakarsanız beni daha iyi anlarsınız

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Gerçekten nutkumuz tutuldu şu an..

Kemal sunal flimlerine gülüp vay be ne yıllarmış tüp gaz kuyruğu diye ondan beter olacağız yakındır....

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar