Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

FK Sözlük Gençler Avrupaya Gitmek İstiyormuş

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Soralım gençlere. %50den fazlası evet gitmek istiyoruz der. Üniversiteden yeni mezun bir genç olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki sağlık alanında olan arkadaşlarım yurtdışına gitmek için çabalıyor. Ve kolay yoldan para kazanmaktan ziyade orada daha kıymetli olacaklarını düşündüklerini için gitmek isteyen kısım da var.
Ben kalıcı gitme düşüncesine karşıyım ama herkesin kendi tercihi diyip bırakıyorum bazen. Bazen de dayanamıyorum açıyorum ağzımı yumuyorum gözümü fkhaha8

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Böyle traji komik aciklama ile kendinize güldürüp hakaret ettiyorsunuz ya hakediyor sunuz azizim 😂😂

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
@Qasem, ben yine biraz törpüledim %50 dedim fkhaha8
İstanbul Üniversitesi gibi köklü bir üniversitede okudum. İnanın tıp kısmı olsun sağlık kısmı ya da diğer memuriyet kısımları olsun çoğunluk nasıl denklik alırız denkliğimiz hangi ülkelerde geçerli hep bunları araştırıyorlardı. Denklik alamazsak garson olur yine gideriz diyen bir kesim de vardı.

Ben insanca yaşam için dışarıya kaçılmasını doğru bulmuyorum. Bazıları hayalperestlik olarak düşünülebilir ama ben "Hem bu deveyi güdecek hem de bu diyardan gitmeyeceğiz." düşüncesindeyim.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@lacivert, ben özgürlükçü bir insanım. Vatan kavramı bende çok farklıdır. Diyar insanın daha rahat ve özgürce hayatını yaşadığı yerdir.
Suriye bize en büyük örnek.
Deveyi güden biz değiliz biz sadece yolu izliyoruz.
Ekonomik ve sosyal anlama ülke yaşanmayacak bir halde.

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Hangi nedenden dolayı olsa bile (Ekonomi,Refah düzeyi,hayat şartları ,Modern Avrupa hayranlığı)Ulkesinden gitmek isteyen genç sayısı epey fazla,Bu gördüklerim kadarı ile söylüyorum.

ZARiP

FK Meteorolog
Eve gitmek isterim ama gitmem şuan, fırsatım hep oldu hâlâ da var ama şuan gidemem, burda çok mutluyum çünkü.
Gidersem daha da mutlu olur muyum, belki ama hayatımı hiçbir zaman ihtimallere bırakmadım, plansız/programsız asla çalışmadım ve çevreme de plansız bakkala bile gitmemelerinin öğüdünü verdim.
Sonuç olarak sayın ünal'ın sorusuna 10 kişiden 8'i evet gitmek isterim diyecektir.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar