Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Beyin Fırtınası Fotoğraf Yorumlayalım 30

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Aklını kiraya vermek, tabirini anımsattı. Düşünce dünyasını başkalarının yönlendirmesiyle oluşturanlar resmedilmiş. Ipler kimin elindeyse düşüncesi o yönde değişir.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Zihin ipleri elimizde olan bir kukla gibidir. Onu çalıştırmak yönlendirmek bizim elimizde. Haliyle aktif olarak düşünebilme ve üretebilmek yetimizi kullanmıyor isek bu suç yine bizim.
Bu resimde iplerin elimizde olduğunu, kuklacının biz olduğunu sahneyi yönetecek kadar değerli olduğumuzu söylüyor.
Yani farklı düşün, felsefe ile uğraş, sosyoloji oku, antropoloji çalış kendini geliştir, sen kendini geliştirmek istiyorsan bunun yolu, ipleri elinde olan beyin akıl ve düşünce gücünden geçer...

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Kendi düşüncelerine hükmettiren kukla insanlar tanıyorum ben tıpkı bu kare gibi.
Öylesi donuklar ve öylesi boşlukta ki adeta beynini kiraya vermiş sırf başkalarının yönlendirdiği fikre aşk değiştirilemeyen sabit fikre sahip dünyalı gibiler.
Bende böyleydim bir zamanlar. Şimdilerde manuel çalişan beynimin dizginlerini gerçek sahibi olana kendime satın aldım.

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Nietzsche, şu sözünü getirdi aklıma: "Özgür mü diyorsun kendine? Sana hükmeden düşünceni duymak isterim."

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar