Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FK Sözlük Farkındalığı yüksek olan bireylerin yalnızlaşması.

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Zamanla diğer insanlar tarafından anlaşılmadığı düşüncesi yer etmeye başlar. Yalnızlaşmayı tercih eder.

Diğer insanlar değilde, filmin sonunun ne olacağı farkındalığı bu hayatı çok anlamsız kılıyor.insanların da bencillikleri yüzünden yalnızlaşıyoruz hayatı yaşamıyoruz.kendimden biliyorum..

İşte ben farkındalığımı belli edince çil yavrusu gibi kayboldu sinsiler :haha: güzel şeyler olacak inanıyoz..
( sen yurt dışından zahmet etme ben seni bulurum )

Genel anlamda anlaşılmayan insanlar, farklı bakan farklı algılayan insanlar toplumdan dışlanır. İş işten geçtikten sonra anlaşılırlar lakin ozaman da geç olmuş olur

Farkındalığı yüksek olan bireylerin, yalnızlaşma süreci bana göre önce bir ihtiyaç olarak içten dışa doğru başlar. Eksik hissettikleri maneviyat ve hakikat arayışına ister istemez yönelirler. Kendilerinden başlayarak büyüyen soruları vardır. Bu sebeple yalnız kalmak, inzivaya çekilmek isterler.
Aradıklarını bulduklarında ise yaşamın içine tekrar dönüp halkın da farkındalık sahibi olması, aydınlanması için ellerinden geleni yaparlar. Yalnızlıkları belki devam eder, belki hiçbir zaman tam olarak anlaşılmazlar; ama sorumluluk bilinci bencilce kenera çekilmelerine asla müsade etmez. “ Beni anlamıyorlar, insanlar neden böyle, ben farkındayım ama onlar bir şeyden anlamıyor,” gibi mızmız ve kibirli bir tutum sergilemezler. Peygamberler, dava adamları ve kendini gerçekleştirmiş kimseler gibi... Hasılı dünyanın merkezinde olduğunu sanan hiçkimse, farkındalık sahibi olduğunu söylemesin bana.

“Dünyanın merkezinde olduğunu sanan hiçkimse, farkındalık sahibi olduğunu söylemesin”
Ne güzel anlatmışsınız @Hatra
Farkındalıkta evet bilgili olmak önemlidir ama daha önemlisi neyi bildiğini çözmüş olmak çok daha önemlidir.
İnsan eğer kendini çözemiyorsa her bilgi yarımdır!Tam olan tek şey insandır ve insan öz’de kendini tamamlar ve önemli olan insanın kendi ruhunun özüne inebilmeyi başarabilmesidir...
Kendi özünü bulamayan insan başka ruhlara dokunamaz!!!

Farkındalığım yüksek mi bilemem ama yalnızlığı tercih ettiğim doğrudur? anlaşılmadığım kanıdındayım

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri