Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Fall Guys Nasıl İndirilir? [Steam, PlayStation]

ZARiP

FK Meteorolog
Oyun dünyasında çıkar çıkmaz büyük bir ses getiren ve Steam listelerinde zirveden inmeyen Fall Guys, bu yılın belki de başarısıyla herkesi şaşırtan en garip oyunu oldu. Battle Royale ve Wipeout, Survivor gibi parkur yarışması temalarını birleştiren Fall Guys; tatlı grafikleri, eğlenceli oynanışı ve düşük sistem gereksinimleri ile de göz dolduruyor. Peki Fall Guys nasıl indirilir? Hem Steam hem de PlayStation Store üzerinden adım adım sizler için anlatıyoruz.

Fall Guys: Ultimate Knockdown, bu sene belki de kimsenin beklemediği, haberinin bile olmadığı oyunlardan birisi. Fakat ummadık taşın baş yarması gibi Fall Guys, 20 günlük yayın hayatında rekor üzerine rekor kırmayı başardı. Kimsenin ve hatta yapımcılarının bile bu denli başarılı olmasını beklemediği Fall Guys, çıkışının 1 hafta ardından Steam En Çok Satanlar listesinde zirveye oturdu.
Oyun dünyasını alt üst eden Fall Guys sistem gereksinimleri oldukça düşük, eğlenceli ve kafa dağıtmaya yönelik bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle de nispeten stresli olduğumuz bu dönemlerde kafa dağıtabildiğimiz eğlenceli, tatlı grafiklere sahip bir oyun yolunu bir şekilde bulabildi ve büyük bir patlama yaşadı. Hâlâ Fall Guys oynama fırsatı yakalayamadıysanız Fall Guys nasıl indirilir? Hem Steam hem de PlayStation Store için adım adım anlatıyoruz.
Fall Guys: Ultimate Knockdown nasıl bir oyun?
fall guys oyunu

• Geliştirici: Mediatonic
  • Tür: Battle Royale, Çok oyunculu
  • Boyut: 2 GB
  • Fiyat: 38 TL (Steam), 89 TL (PS Store)
Henüz çıkışının üzerinden 1 ay bile geçmeyen ve bu süre zarfında Steam üzerinde en çok satan oyunlar listesinde başı çeken Fall Guys nispeten orijinal ve eğlenceli temasıyla oyuncuları kendine çekmeyi başarıyor. PlayStation Store’da 89 TL gibi biraz yüksek bir rakama satılsa da PlayStation Plus üyeleri için Fall Guys, şu an ücretsiz dağıtılıyor.
Bir dönem ülkemizde de yayınlanan ünlü parkur yarışması Wipeout teması ile PUBG’den aşina olduğumuz Battle Royale temasını başarılı bir şekilde bir araya getiren Fall Guys, bu temaları eğlenceli oynanışı, rekabetçi doğası ve tatlı grafikleriyle oldukça güzel bir şekilde harmanlıyor. 60 kişiye kadar oyuncunun çeşitli parkurlar olan bölümlerde ilk sıralamalara girmeye çalışarak ilerlediği Fall Guys’da eğlence ve hırsın birleşimi sonucunda oldukça keyifli dakikalar yaşanıyor.
Fall Guys nasıl indirilir? (Steam, PC)
  • Adım #1:Steam uygulamasını açın ve arama çubuğuna Fall Guys yazıp oyun sayfasına gidin
    • Buraya tıklayarak tarayıcı üzerinden gidebilirsiniz.
  • Adım #2: “Sepete Ekle” butonuna tıklayın.
  • Adım #3: “Kendim için satın al” butonuna tıklayın.
  • Adım #4: Ödeme bilgilerinizi girin ve satın alma işlemini tamamlayın.
  • Adım #5: Kütüphane kısmına gelin.
  • Adım #6: Fall Guys oyununun üzerine tıklayın ve “Yükle” butonuna basın. İşleminiz tamam.
Fall Guys, bu kadar fazla tutulmasına ve eğlenceli oynanışına rağmen 38 TL gibi oldukça uygun bir fiyata ülkemizde satılıyor. Steam üzerinden ise yapacağınız işlemler oldukça basit. Oyunu satın aldıktan sonra direkt olarak Fall Guys Steam kütüphanenize ekleniyor ve buradan sadece Yükle butonuna basmanız yeterli oluyor.
PlayStation için Fall Guys nasıl indirilir?
  • Adım #1: PlayStation 4 cihazınızı açın ve PlayStation hesabınıza giriş yapın.
  • Adım #2: Ana ekranda PlayStation Plus menüsünü açın.
  • Adım #3: Ağustos 2020 sekmesinde Fall Guys oyununu bulun ve tıklayın.
  • Adım #4: Açılan oyun sayfasında indirme tuşuna basın. İşleminiz tamam.
Daha öncede belirttiğimiz gibi Fall Guys, PlayStation Plus üyelerine Ağustos ayı boyunca ücretsiz sunuluyor. Eğer Plus üyeliğiniz yoksa PS Store’dan PS Plus üyeliği satın alabilir veya yine PS Store’dan 89 TL karşılığında Fall Guys’ı satın alıp kütüphanenize ekleyebilirsiniz.
fall guys taktikleri

Fall Guys taktikleri:
  • Door Dash bölümü taktiği
  • Gate Crash bölümü taktiği
  • Tip Toe bölümü taktiği
  • Egg Scramble bölümü taktiği
  • Hoarders bölümü taktiği
Door Dash bölümü taktiği:
fall guys door dash taktiği

Nispeten kolay bölümlerden biri olan Door Dash, yine de bazen oyuncuları yanıltıp basitçe elenmelerine sebep olabiliyor. Sürekli olarak gelen 4 adet kapıdan kırılabilir olanları bulup geçmeniz gereken Door Dash bölümünün taktiği ise çok basit.
En önde koşup kapılara ilk kafa atmak yerine birazcık geride kalıp diğer oyuncuların doğru kapıyı bulmasını beklemeden Door Dash bölümünün en mantıklı taktiği. Fakat burada diğer oyuncularla olan mesafenizi iyi ayarlamanız gerekiyor. Eğer çok fazla geride kalırsan diğer oyunculara asla yetişemeyebilirsiniz.
Gate Crash bölümü taktiği:
fall guys gate crash taktiği

Door Crash bölümüne biraz benzeyen Gate Crash bölümünde, bu sefer inip kalkan 4 adet kapı bizleri karşılıyor. Zamanlamanın ve gözlemin önemli olduğu bu bölümde saniyelik açılan kapılardan geçip yarışı elenmeden tamamlamanız gerekiyor.
Gate Crash bölümünün taktiği ise yine çok düşük miktarda geride kalıp hangi kapının ne zaman açıldığını gözlemlemek. Açılan bir doğru zamanda geçip belirli bir düzeni izledikten sonra tüm kapılardan sıkıntısız geçebiliyorsunuz.
Tip Toe bölümü taktiği:
fall guys tip toe taktiği

Genellikle oyunun sonlarına doğru gelen ve en zor bölümlerden biri olan Tip Toe, aslında 90’larda hepimizin izlediği efsane Şahane Pazar programındaki yarışmalara benziyor. Sahte platformlardan kaçınıp doğru yoldan bitiş çizgisine ulaşmaya çalıştığınız bölümün aslında oldukça basit bir taktiği bulunuyor.
Tip Toe bölümündeki sahte platformlar zaman zaman hafif hafif titriyor. Oyuncular da genel olarak bu titreyen platformları takip ederek doğru yolu bulmaya çalışıyor. Bunun haricinde doğru yolu bildiğini düşündüğünüz veya gözünüze kestirdiğiniz bir rakibinizi de takip edebilirsiniz.
Egg Scramble bölümü taktiği:
fall guys Egg Scramble taktiği

Diğer bölümlere nazaran farklı olan ve takımca oynadığınız bu bölümde tüm oyuncular 3 farklı takıma ayrılıyor. Platformunda ortasında bulunan yumurtaları en çok sayıda kendi köşelerine taşımaya çalışan oyuncular bu bölümde her türlü çirkin oyuna başvurabiliyor.
Bu bölümde ise yapmanız gereken kaybeden takıma saldırmak olacaktır. Bir takım birkaç yumurta geriye düştüğünde direkt olarak kalan 2 takım bu geride kalan takımın yumurtalarını çalmaya çalışıyor. İki takımla birden mücadele edemeyen kaybeden takım ise bir süre sonra yumurtalarından vazgeçmek zorunda kalıyor.
Hoarders bölümü taktiği:
fall guys hoarders taktiği

Tıpkı Egg Scramble bölümüne benzeyen Hoarders bölümünde bu sefer yumurtalar yerine devasa voleybol topları yer alıyor ve yine oyuncular 3 farklı takıma ayrılıyor. Fakat yumurtalardan farklı olarak bu sefer oldukça az sayıda top platformda yer alıyor.
Yine bu topları kafa atarak kendi köşemize taşımaya çalıştığımız Hoarders bölümünde hedef kaybeden takım oluyor. Kaybeden takımın toplarına saldırıp kendi köşenize taşımak size bu bölümü kazandıracak yegane taktik.

ZARiP

FK Meteorolog
Ben daha satın almadım ama almamak için kendimi zor tutuyorum çok zevkli, her gün en az 15-20 dk yayıncılardan izliyorum :gls:

ZARiP

FK Meteorolog
0-5 yaş aralıgı gibi görünüyor @ZARiP hocam eminmisin Gü)))
Hocam inanın +40 bence :gls: Şu videoya bakar mısınız ya, ne ka güzel bir oyun ne ka güzel :gls:
Aşağıya bırakacağım link kıprıslı bir yayıncı arkadaşım, bir izleyin ondan sonra yaş aralığını tekrar konuşalım :gls:

ZARiP

FK Meteorolog
Evet eminmişsin :gulucuk:
Hele oynamak daha nasıl zevk verir ben tahmin edemiyorum.
Epic Games'te indirime gircek diye bir dedikodu var bakalım girerse direk alırım ma abu fiyata almam galiba ya da alırım bilmiyorum Gü)))

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar