Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tarih Ey Osmanlı torunu !....

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
SEN,

''Siz insanlar için çikarilmis en hayirli bir ümmetsiniz, iyiligi emreder, kötülükten vazgeçirmege çalisirsiniz Çünkü ALLAH(celle celalüh)a inaniyorsunuz'' Fermaninin sahibisin!

SEN,

''Alemlere rahmet olarak gönderilen'' ve dehsetli mahser günü herkesin ''Nefsi! Nefsi!'' diye çirpinacagi bir zamanda, secdelere kapanip; ''Ümmetimi isterim Ya Rab! Ümmetimi bagislamadikça kalkmam'' diye feryad edecek olan Habib-i Kibriyanin ümmetisin!

SEN,

Resûlullahin ashabina; ''Orduya yardim ediniz'' dedigi zaman, bütün servetini alip getiren ve Peygamberin ''Çocuklarina ne biraktin?'' sorusuna; ''ALLAH(celle celalüh)i ve Resûlünü biraktim Ya Resûllullah!'' cevabini veren Hazreti Ebûbekirin yolundasin!

SEN,

Devlet reisi oldugu halde, içi su dolu bir tulumu sirtina yüklenerek halk içinde dolasan ve oglunun; ''Babacigim, niçin böyle yapiyorsun?'' sorusuna; ''Oglum! Nefsimi biraz begenir gibi oldum Onu zelil etmek, gururumu kirmak istiyorum'' diyen Koca Ömerin izindesin!

SEN,

Müslümanlar arasinda açligin ve kitligin hüküm sürdügü bir zamanda Samdan kendisine ait zeytinyagi, üzüm ve bugday yüklü olarak gelen bir deveyi yükleriyle beraber yoksullara tasadduk eden Hazreti Osmanin ardindasin!

SEN,

Cebinde bulunan 4 dirhem servetin 1 dirhemini gizlice, 1 dirhemini açikça, 1 dirhemini gece ve kalan 1 dirhemini de gündüz , kimsesizlere sadaka olarak veren ve ALLAH(celle celalüh) Resûlünün; ''Neden böyle yaptin ?''suâline ''Belki ALLAH(celle celalüh) bunlarin birini olsun kabul eder düsüncesiyle diyen Hazreti Aliyi takip edensin!

SEN,

ALLAH(celle celalüh) yolunda cihada çikan ve karsisinda ATLAS Okyanusunu görünce, devesini
dizlerine kadar denize
sürerek, kilicini çekip; ''Ya Rabbi! Sahid ol! Önüme su uçsuz bucaksiz derya çikmasaydı senin sanini daha ileriye götürürdüm!'' diyen mücahidlerin pesindesin!

SEN,

40 sene yatsi abdestiyle sabah namazini kilan Imam-i Âzamlarin, Malazgirt Ovalarinda ALLAH(celle celalüh) ALLAH(celle celalüh) sesleriyle at kosturan ve Anadolu kapilarini Müslüman Türklere açan Alp Arslanlarin arkasindasin!

SEN,

Misafir kaldigi evde gece sabaha kadar ayakta duran ve; ''Biz Kuranin bulundugu odada ayaklarimizi uzatip yatmaktan hayâ ederiz'' diyen Osman Gazilerin torunusun!

SEN,

Resûllullahin müjdesine nail olup, küfrün dogu kalasini, istanbulu fethederek Islama teslim eden, yeni bir çag açan Fatihlerin, dünyayi müslümanlardan baskasina dar gören Yavuzlarin, karalarin- denizlerin hakani Kanûnilerin neslisin!

SEN,

Istanbulda okumaya basladigi Ezan-i Muhammediyeyi, Çaldiran ovalarinda bitiren, Tunada aldigi abdestin namazini Afrika çöllerinde kilan, Hazer kiyilarinda getirdigi tekbir seslerinin yankilarini Viyana kapilarinda duyan kahramanlarin evladisin!

SEN,

Vatanini, mukaddesâtini müdafaa ederken düsman kursunlarinin darbeleriyle bagirsaklari delik-desik disariya firlayan ve bir eliyle onlari karnina iterken, diger eliyle gögsünden bir baska kursunu eliyle çikarip, yaninda bulunan arkadasina; ''Al arkadasim! Sag olur da dönersen, su kursunu ogluma ver! Ve Ona de ki; ''Bunu sana baban son nefesinde gönderdi ve Oda ayni sekilde ogluna aktarmazsa hakkimi helal etmem! '' dedi diye ulvî ruh örnekleri veren sehitler kafilesinin çocugusun!

ISTE SEN BUSUN!

UNUTMA KİM OLDUĞUNU.........

RUHUN ŞAD OLSUN YA CEDDİ !....

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@ayahnyalcin2941 Değerli Üstadım haddim olmayarak hadsizlik edersem affet müsait anında mümkün se eğer muhteşem sesin ile seslendirme imkânın olur mu âcizane istirhamım bahtiyar olurum olmaz isede canın sağolsun :)

Son düzenleme:

Ayhan Yalçın

Yeni Üye
Ayhan Yalçın
Burç
Balık
Hobim
Fotoğraf Sanatı. Edebiyat.
İsim
Ayhan Yalçın
Meslek
Yazar, Fotograf Sanatçısı (Kocaeli Şehir Tiyatrosu)
Memleket
Kocaeli
lIr3ry
Eser size mi ait?

Ayhan Yalçın

Yeni Üye
Ayhan Yalçın
Burç
Balık
Hobim
Fotoğraf Sanatı. Edebiyat.
İsim
Ayhan Yalçın
Meslek
Yazar, Fotograf Sanatçısı (Kocaeli Şehir Tiyatrosu)
Memleket
Kocaeli
lIr3ry

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@ayahnyalcin2941, Eline sağlık Rabbim iki cihanda razı olsun inş değerli Üstadım zahmet oldu kirmadigin için müteşekkirim :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar