Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Evlenirken eşim bana tektaş yüzük almadı.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Evlenirken eşim bana tektaş yüzük almadı.
Ailem “Bu kızı istiyorsanız bilmem kaç burma bilezik isteriz” demediği gibi, kimse de koluma sıra sıra bilezik takmadı. Aileler takıları hiç konuşmadılar. Bir araya geldiklerinde bir hayat kurmamız için neler yapabileceklerini konuştular. Çünkü bilezik olmadan yaşayabilirdik ama mesela tenceremiz olmasa zor olurdu:)) Nişanlığım, gelinliğim kiralıktı. Bi daha hiç giymeyeceğim iki elbiseye binlerce lira vermek aklımıza yatmadı. Birine 350, diğerine 500 lira ödemiştik. O zaman için makul fiyatlardı. Nişan/düğün arabası kiralamadık. Eşimin minnoş bir Uno’su vardı, oydu nişan arabamız. Evlenirken hiç borca girmedik, kredi çekmedik. Elde ne varsa her şey ona uygun oldu. Ve Rabbime şükürler olsun 16 yıl önce de mutluyduk, şimdi de öyleyiz:) Neden? Çünkü tüm bu saydıklarım ‘hayat’ ın kendisi olmadığı gibi, ne benim ne eşimin değeri de elimizdeki kolumuzdaki altınlar, bindiğimiz arabalar vs değil. Bunlar sadece araç, amaç değil. Hazır düğün sezonuyken gençlerimize hatırlatayım dedim. Kumaşının metresi binlerce lira olan gelinliğiniz, son model gelin arabanız, sıra sıra burmalarınız, pırlantalarınız olabiliyorsa ne ala ama olamıyorsa bilin ki tüm bunlar olmadan da evlilik olur, mutluluk olur. Bunlar teferruat ve asla insanın değerini ifade eden şeyler değil. Sizler zaten çok değerlisiniz❤️

Hatice Kübra Tongar

FB_IMG_1626335978616.md.jpg

DeRiN

FK Üyesi
Burç
Koç
Hatice abla iyisin hoşsun ama bir tektaşla da batmaz sanırım müstakbel eşimiz ?
hem senin düğünün olurken kaç kişi tek taş alıyordu ki, yoktu senin zamanında ama hatice abla ?
Yazının içinden “tektaş” kelimesini çıkaralım bence :D diğerlerine karışmıyorum :))

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Yazıyı daha önce okudum kesinlikle böyle şeylerin önemi yok evlenirken düğün masrafları düğünde damat tarafını abartılı borç altına koymak sırf gösteriş olsun diye yapılan masraflar damadın ömür boyu altından kalkamayacağı yüklere hiç gerek yok onun sıkıntısını yine sen çekiyorsun sonuçta düğüne gelenler eğlenip evlerine gidiyorlar önemli olan mutlu olmak böyle şeylere gerek yok :)

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Bizde yuzuk onemlidir.Gecen bir arkadasım nisanlandi beğendigi yuzuk 12.bin tl idi ve alindi.:D
Büyük büyük ihtimal pırlantadır ve satmaya kalksa yarısı etmeyen o yüzzüğe verilen para aşırı fazla ve gereksiz .
Ayrıca hepsi birbirine o kadar benziyor ki kimse parasını bilmez görünüşe bakar..
Diyeceksşniz sana alınsa kabul edermisin? Hediye ise tabi kabul ederim ettim de.. fakat şahsen beğenip aldırmazdım..

Dil-figar

FK Editör
FK Yarışmacı
🍀🐞
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
AodL3W
Takım
CNBHo3
Kendi adıma cevap vereyim. :D
aksesuar kullanmayi pek sevmem kullandiklarimda uc parca onlarda istediklerim olsun.
Altindı dūgūndū beni ilgilendirmiyor,kendileri isterlerse yapsinlar.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar