Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Estetiğin Gözdesi 'Kadın' Cerrahlar!

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Geçtiğimiz Günlerde Türkiye’yi ziyaret eden Amerikalı Prof. Dr. Craig Johnson Plastik Cerrahi’de “Kadın cerrahlar daha çok tercih ediliyor” diye bir açıklama yaptı.

Ekli dosyayı görüntüle 1350

Bizde bu konuda ülkemizin başarılı kadın estetik cerrahlarından biri olan Op. Dr Eser AYDOĞDU’nun görüşlerini aldık.

ABD'deki Mayo Clinic Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Craig Johnson, dünyanın her yerinde kadın plastik cerrahların erkek cerrahlara göre daha çok tercih edildiğini söyledi. Siz bir kadın estetik cerrah olarak bu konuda neler söylemek istersiniz?
Bu konuda söyleyebileceklerim sadece gözlemlerime dayalı bilgiler olabilir. Bunun istatistikî olarak bir açıklamasını yapmam mümkün değildir. Sadece kongrelerde konuştuğumuz kadın plastik cerrahlar veya hastalarımın bana yaptığı yorumlar üzerinden konuşabilirim. Evet, doğrudur ki Türkiye’de estetik cerrahide kadın cerrahlar giderek artan bir şekilde tercih ediliyor. Bunun da sebebi kadın estetik cerrahların sayılarının artması ve başarılı işlere imza atmalarıdır.

Prof.Dr Craig Johnson Türk Plastik Cerrahisinin dünyada ses getiren önemli çalışmalara imza attıklarını söylemiş. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Gerçekten de günümüzde Plastik Cerrahi Türkiye’de çok fazla gelişmiştir. Bunun sebeplerinden biri olarak Türk plastik cerrahların Avrupa ve Amerika’daki kongreleri ve yenilikleri yakından takip etmeleri, yoğun bilimsel çalışmalar yapmaları ve bu kongrelere özel konuşmacı olarak davet edilmeleri en büyük etkendir. Bu sebeptendir ki Avrupa’da yaşayan gerek Türk gerek yabancı hastalar Türk plastik cerrahlarını tercih etmektedirler. Bu süreç içerisinde Estetik cerrahinin gelişmesi sayesinde sağlık turizmi diye bir kavram da ortaya çıkmıştır.

Haberde kadın estetik cerrahların erkelere göre daha çok duygularını kullandıklarını belirtilmiş. Dr. Eser Aydoğdu bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Yine bu soruya kendi tecrübelerimden yola çıkarak cevap verebilirim. Şöyle ki hastalarım ameliyattan önceki anestezi, iğne gibi veya ameliyat sonrasında ağrım olur mu şeklindeki korkularına yönelik rahatlatıcı açıklamalar yapmak ve en önemlisi empati kurmak duygusallık sayılırsa evet kadın estetik cerrahlarda bu yaklaşıma daha sık rastlıyor olabiliriz.

Sadece Türkiye'de ya da başka bir yerde değil, dünyanın her yerinde kadın cerrah daha çok tercih ediliyor açıklaması için siz neler diyeceksiniz?

Genellikle erkeklerin egemen olduğu iş alanlarında kadınların bu kadar çok tercih edildiğini duymak gurur verici bir olay. Amerika’da ve Avrupa’da durum böyle iken Türkiye’de de artık kadın cerrahlar sıklıkla tercih ediliyor. Ve başarılarıyla gündeme geliyorlar.

Sizce erkek hastalar mı yoksa kadın hastalar mı daha çok kadın cerrahı tercih ediyor?

Ben kendi hastalarımla yaptığım sohbetlere dayanarak bu soruyu şöyle cevaplamak istiyorum. Kadın hastalarım onlara daha kolaylıkla empati yapabildiğimi ve kendilerini bir kadın cerrahın yanında daha rahat hissettiklerini söylüyorlar. Plastik cerrahiye başvuran erkek hastaların da kadın plastik cerrah tercih etme sebeplerinden birisi de estetik planlamayı bir kadın bakış açısıyla yapmalarını istemeleridir.
bu konuda söylemek istediğiniz bir şeyler varMI

Öncelikle hem Mayo Clinic Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı hem de bir erkek plastik cerrahın kadın plastik cerrahları övücü açıklamaları bir kadın cerrah olarak beni çok mutlu etti. Estetik cerrahi tıpla sanatın birleştiği bir bilim dalıdır. Hekimin cinsiyetinin çok önemli olmadığını düşünüyorum. Gerek cerrah erkek olsun gerek kadın olsun başarılı sonuçlar alındıktan sonra cerrahın cinsiyeti söz konusu olmamalıdır. Bu benim şahsi fikrim. Her zaman söylerim ki bir estetik cerrahın doktor ve sanat yeteneği olması dışında psikologluk yeteneğinin de gelişmiş olması çok önemlidir. Dr Craig Johnson’ın açıklamasında da belirttiği gibi ‘‘kadın cerrahların işe duygularını katıyorlar’’ ifadesinden de bunu anlayabiliriz. Ülkemizde çok değerli ve dünya çapında ses getiren çalışmalara imza atmış hem kadın hem erkek estetik cerrahlar mevcuttur

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
ALLAHım bu acılara nasıl katlanılır dayanılır ..
Ömrümde bir kez 4 seans PRP yaptirayim dedim demez olaydim :nidaoda son oldu dahada yaptirmam hamdolsun veren ALLAH takdir eden de yine O c.c. ..:trr:

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Kadın dotorlar daha sert yav erkek herzaman iyidir . erkek dayak yiyceğini bilir psikolojisi ile yaptıgından elleri hafif oluyor ?

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Benimki estetik degil bir ara günes lekesi olmustu onun için prp tedavisi gördüm .
bir çesit yüz tonu düzenliyor bu tedavi sizden kan aliniyor ve bir ayriştirici ile kanınızdan elde edilen trombosit hücreler yine sizin derinizie enjekte ediliyor
..estetik cerrahi ye gitmem gerekiyordu hatta nişantaşında migren ameliyatlarında ödülleri var bu tür şikayeti olan kişileri yönlendirebilirim ..

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Ay hiç ihtiyacım yok çok şükür şimdilik
Sonra da olmaz inşallah

Pejmürde

Yeni Üye
Benimki estetik degil bir ara günes lekesi olmustu onun için prp tedavisi gördüm .
bir çesit yüz tonu düzenliyor bu tedavi sizden kan aliniyor ve bir ayriştirici ile kanınızdan elde edilen trombosit hücreler yine sizin derinizie enjekte ediliyor
..estetik cerrahi ye gitmem gerekiyordu hatta nişantaşında migren ameliyatlarında ödülleri var bu tür şikayeti olan kişileri yönlendirebilirim ..
Güneş lekesi ve geçmek bilmeyen derin sivilceler için yapilan bi tedavi yöntemi
Komsunun kızı yaptırmıştı bi ara o gün bu gündür kendisine yaralı yüz diyorum
Benim yüzümden bi'de psikolojik tedavi görmek zorunda kaldı

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Bu ülkemiz için ne derece doğru bilmiyorum,bizde bırakın estetiği kadın cerrah sayısı çok azdır,kadın doğumcuları liste dışı tutuyorum tabi..
Estetik o kadar ayağa düştü ki,etrafa bakınca bütün kadınların birbirine benzediğini görmek,botoxlu mimiksiz insanlarla muhattap olmak hiç hoş değil..

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar