Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Enbiya Sûresi'nin son sayfasını okumanın fazileti.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Enbiya Sûresi'nin son sayfasını okumanın bazı şeylere faydası verdiği ile ilgili paylaşılan yazının aslı yoktur.

Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem bazı ayet ve Sûreleri bazı durumlar için tavsiye etmiştir. Ancak Enbiya Sûresinin son sayfasını yetmiş kişinin okuması ile ilgili bir hadis yoktur.

Zannedersem bunu çıkaran, üreten ve ihdas eden kişi Enbiya Sûresinin son sayfasını değil, iki sayfa öncesini tavsiye etmek istemiş. Zira bu sayfada sıkıntıların, belaların kaldırılması ve Zekeriya peygamberin çocuk sahibi olmakla ilgili ayetler vardır. Ama son sayfa mana ve içerik açısından tavsiye edilen konuya uyumamaktadır.

Ayrıca Kur'an'ın sayfa düzeni Peygamber efendimiz döneminde yapılmamıştır. Sayfa düzeni zamanla gelişmiş ve geçen yüz yılda son şeklini almıştır.

Buna bid'at yani dine yapılan ilave demektir. Dine yapılan ilave ise dini eksik görmekten kaynaklanır.

Ne olacak ki, ne zararı var ki demeyelim. Biri de çıkar der ki, orucu öğlen tutun yatsıya açın der. Ne olacak ki? Aç kalmaksa böyle de aç kalınır!

Dine yapılan ilaveler dine yapılan darbe demektir. İtikatta bidat inanca zarar verir. Amelde bidat ise amele zarar verir.

Bu tür şeyler paylaşmayalım, paylaşanları uyaralım.

| Murat Padak

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Neredeyse bir haftadır Hatim grubuma gelen sürekli okutmak istedikleri mesaj bende araştırdım tanıdığım hocalara sordum öyle birşey yok dediler böyle hassas konularda bilinçli olmak lazım aslı nedir doğrumu yanlış mı demeden araştırmadan insanlar direk atlıyorlar

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Neredeyse bir haftadır Hatim grubuma gelen sürekli okutmak istedikleri mesaj bende araştırdım tanıdığım hocalara sordum öyle birşey yok dediler böyle hassas konularda bilinçli olmak lazım aslı nedir doğrumu yanlış mı demeden araştırmadan insanlar direk atlıyorlar
Araştırsalar da yeni çıkan birşey için cevap bulunamayabiliyor. Birde İnsanımız kolay elde edilen şeyleri seviyor. Allah feraset versin inş :)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Maalesef islam diye nekadar hurafe varsa insanımıza din diye yutturuluyor...
İnsanımızda adı hoca oldumu, birde hadis dendim bu din diye atlıyor.

Vahy yaşamak içindir...
Anlamak ve yaşamak, onunla yeniden dirilmek için...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar