Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Muhabbet En güzel kahve nasıl yapılır

BlissBliss is verified member.

🍀🐞
FK Editör
FK Yarışmacı
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
DisPVx
Takım
CNBHo3
20220322_184621.jpg

En gūzel sohbetlerin eşlikcisi bol köpūklū Tūrk kahvesinin pūf noktası..
Sizler nasıl yapıyorsunuz,pūf noktanız nedir?
Bana sorarsanız iyiki makinalar var fkhaha8
@Qasem kesin kahveyi red edip "sohbetin eşlikcisi çay" der diye tahmin etsem de kahvesiz de olmaz fkkahve0

Makina çıktı başta hanımlar olmak üzere herkes tembellesti.:D

El de yapmak marifettir makinada çocuk ta yapar :D

Kendimi burda övmek istemedim desem nasılsa inanmayacaksınız :D

@Dil-figar, çaycıyım ama kahvesizde olmaz. Püf noktası yok aslında. Tarifteki. Gibi yapılır kahve. Dikat edilmesi gereken iyi ve sürekli karıştırmak, yakmamak...
Sonrasında mükemmel muhabbet ve karşılıklı sohbet :)

Asıl kahve tarifi halacıgımın tarifi fkhaha8
Hemen vereyim tarifi kağıt kalem hazır mı gençler fkevet1
Öncelik tabiki kahvenin kendisi taze çekilmiş ve çok kavrulmamış olması mühim efendim.
Kahvemizi buradaki ölçü baz alınarak bakır cezveye alınır tamamen karıştırılarak yapılsa da benim öğrendiğim tarif hiç kariştirmadan kahvenin kendini kariştirması yani kaynaması ve kabarması beklenir.
İlk aşama böyle seyrederken kahvenin ilk taşımı beklenir ve ocaktan kaldırıp üzerindeki köpük fincana özenle kaşıkla dökülür. Kalan kahve ocağa alınır tekrar kabarması beklenir ve tüm kahve fincana sadece tek noktadan dolaştırmadan boşaltılır. Bakın görün lezzet közde kahve kıvamı olmuyor mufkevet1
Gerçi Arçelik son çıkan telve makinası aynı bu işlemi yapıyorfkuf0

@Dil-figar, Tarif sevgi muhabbetle yapmaktır tabiki birde sevgi yeteneği ama bunu herkes yapamaz :D
Tembelliği sen bırak ben sana öğretirim üzülme sen değerli muhterem kardeşim benim :D
Hatta yemek yapmasını bile öğrenirsin dua edersin ömür boyu :D

@EfuL!m, Lâtife mı anlayacak kadar nezaket ve tevazu sahibi değerli muhterem varolasın :)

Güzel yapabilir lakin yinede el işçiliği başka bisi memnun olmadım yani fktrip4

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri