Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Ellerin evinde kız olana kadar benim evimde gelin olsaydın.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Ne zaman annemlerin yanına gitsem annem hep aynı cümleyi kuruyor.
"Ellerin evinde kız olana kadar benim evimde gelin olsaydın..."
Önceleri annemin yanlış cümle kurduğunu düşünürdüm.
Bakmayın siz öyle, yazarlar da duyduğu cümleyi yanlış anlayabilir.
Bu defa dayanamayıp ne demek istediğini sordum anneme. Hiç düşünmediğim bir cevap aldım.

"Ellerin evine gelin olarak gittin ve onlara kız oldun. Kızlarıymış gibi hizmette, saygıda kusur etmiyorsun.
Benim evime kızım olarak az bir zaman için geliyorsun ve bu kısa sürede her işi yetiştirmeye çalışıyorsun.
Seni az görüyorum ve seninle bu az zamanda çok muhabbet edemiyoruz. Ama kayınvaliden daha şanslı. Onunla daha çok muhabbet ediyorsun. Daha çok zaman geçiriyorsun. Keşke sen benim evime gelin olarak gelseydin..." dedi. 😔

Buradan anlaşılıyor ki; Anne babalar çocuklarını çok özlüyorlar. Yaşlılık dönemlerinde daha çok ilgi ve zaman istiyorlar evlatlarından.
Onların eskisi kadar güçleri yok, bu nedenle de evlerini en güvendikleri evlatlarının derleyip toparlamasını istiyorlar.

Gelinler gittikleri yere evin kızı oluyorlar ama kendi evlerine ise artık daha az gelebildikleri için ana yüreğinde bir hasret olarak kalıyorlar.
Sevdiklerinizin kıymetini bugün bilin.
Yarınlar hep geç kalmakla meşhurdur.
Safiye Çetinkaya

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Beni kızımdan ayırıp bana özlem hasret aci yaşayanları sana havale ediyorum en sevdikleri ile imtihan eyle!...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar