Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

TR Haberler Dünya, muz yiyen Suriyelileri sınır dışı etmeye hazırlanan Türkiye’yi konuşuyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Meva
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Meva

İçinden geldiği gibi yaşa :)
Haber Editörü
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Türkiye'de sosyal medyanın gündemine oturan 'muz yeme' videosunu çeken Suriye uyruklu gençlerin sınır dışı edilmesi haberini yabancı haber ajansları da paylaştı. Haber Amerika'dan Filipinler'e kadar gazete ve televizyonlar tarafından duyuruldu.

Screenshot_20211113_001522.jpg

Bir sokak röportajında Suriyelilerin, Türklerden daha rahat geçindiğini savunan bir vatandaş, “Onlar muz alıyorken, ben muz alamıyorum” açıklaması yapmış, bunun üzerine sosyal medyada muz yeme videosu çeken 7 Sureyeli mültecinin sınır dışı edileceği kaydedilmişti.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, “Kışkırtıcı sosyal medya paylaşımları nedeniyle 7 Suriye uyruklu kişi gözaltına alındı ve sınır dışı edilmek üzere işlem görecekler” açıklamasında bulunmuştu.

Göç dairesinden yapılan bu açıklama farklı ülkelerdeki basın ve yayın organlarının büyük tepkisini çekti.

‘ERDOĞAN, HEM KENDİ VATANDAŞLARININ HEMDE MÜLTECİLERİN YAŞAM MALİYETLERİNİ KARŞILAYAMIYOR’

NewYork merkezli Bloomberg haber ajansına göre Türkiye, dünyanın en büyük mülteci nüfusuna ev sahipliği yapıyor ancak ekonomik gerileme Türkiye’de de iş bulmayı zorlaştırıyor: “Aynı zamanda, iş sahibi olanlar da ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirtiyor. Böylece Erdoğan hükümeti, hem mültecilerin hem de kendi vatandaşlarının yaşam maliyetlerini karşılamıyor.”

‘ÇÖZÜM BULMAK YERİNE, MÜLTECİLERİ ÜLKELERİNE YOLLUYOR’

Fransa’nın ünlü haber ajansı (AFP) ise Erdoğan’ın mülteci politikasına dikkati çekti. AFP, “Ülkelerindeki iç savaştan kaçan yaklaşık 4 milyon Suriyeli, birkaç yıldır Türk vatandaşları ile barış içinde yan yana yaşıyor. Ancak hükümet, ülke çapında yükselen göçmen karşıtı bir duyguyu kontrol altına almak için farklı çözümler sunmak yerine bu mültecileri ülkelerine göndermeyi tercih edebiliyor.” diye yazdı.

EKONOMİK KRİZİN FATURASI MÜLTECİLERE KESİLİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın kararı Filipinler medyası tarafından da yorumlandı. Filipinler haber ajansı, “Türkiye hükümetinin aldığı bu karar, enflasyonun arttığı ve liranın değerinin düştüğü yeni bir ekonomik türbülans dalgası sırasında Türkiye’de artan göçmen karşıtlığını gözteriyor” dedi.

HOLLANDA BASINI: ‘EKONOMİK ÇÖKÜŞ’

Türkiye hükümetinin aldığı bu karar Hollanda merkezli DJT haber ajansı tarafından da yayınlandı. Hollanda bu haberi
“Türkiye’de yaşayan kişilerin vatandaş ya da sığınmacı farkı olmaksızın ekonomik bir çöküşten muzdarip olduğu” şeklinde gördü.

Kaynak : Kronos News

Haklı davalarında haksız konuma düştüler. Herkes firsat kolluyor açık arıyor. Allah fırsat vermesin ins.

Türkün türkten başka dostu yoktur her daim tekerrür edecektir..
Ülkeye alırken Türkiye kahraman haddini bildirince çamur..
Bir grubun yaptığını herkese mal etmekte yanlış olur..

Ben tam aksine bu muz yiyen arkadaşları destekliyorum.
Muz yemek bir konfor değil. Onlar muz alıyor ben alamıyorum demek en büyük ayıp.
Sorgulamamız gereken Suriyelilerin ne yediği değil bizim neden muz yiyemediğimiz.

Sonuna kadar destekliyorum.
Kışkırtıcı değil, ayıbı protestodur bu

Yanlış bir davranış birinin yaptığı yanlışa yanlışla cevap vermek tahrik etmektir sadece birinin söylediği söze dayanarak bu videoları çekmek doğru değil biz nasıl herhangi bir suriyelinin yaptığı hatayı diğerlerine mal etmiyorsak onlarda bunu yapmamalı suriyeli kardeşlerimizi seviyorum bana göre yapılan hareket yanlış ama yinede böyle bir olaydan dolayı sınır dışı edilmelerini istemiyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri