Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Dünya çapında en çok satan kitaplar.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Ne güzel söylemiş İtalo Calvino: Büyük bir kütüphaneden başka neresi sana sığınak olabilir? ? Kütüphaneler, kültürün geliştirilmesi, saklanması ve aktarılması sürecinde hayati bir görevi üstleniyor. Veee biz bu yüzden bugün #kütüphanelerhaftası sebebiyle, dünya çapında 100 milyondan fazla satan kitapları da aldık geldik. Kaç tanesini okudun? ???⠀

? Kütüphanecilik tarihi, insanların kültür ve medeniyeti ile iç içe ve aslında en az onun kadar eski. Ortaçağ’a kadar bilinen en eski kütüphaneler ise Asur, Yunan ve Roma kütüphaneleri. Kütüphanelerin önemi çağımızda daha da artmakta. En çok kitaba sahip ve en iyi kütüphaneleri en güçlü ve gelişmiş ülkelerde görüyoruz. Kütüphanenin önemini ise Amerikalı bir kütüphaneci şu şekilde anlatmakta: "Bir an için yeryüzünde her şeyin yok olduğunu, yerle bir olduğunu ve bütün medeniyetin silindiğini farzetsek sadece Congress Library'nin yeryüzünde kaldığını kabul etsek tüm bu medeniyeti yeniden, bu kütüphanedeki bilgi kaynaklarıyla kurmanın mümkün olabileceğini söyleyebiliriz." ⠀

#kitap #kitapönerileri #kitaptavsiyesi

FB_IMG_1619090971850.md.jpg

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Küçük prens ve on küçük zenciyi okudum yüzüklerin efendisi ve hobbitin ne filmini izlemek istedim nede kitabını okumak istemedim diğer iki kitabı bende duydum ama okuyamadım daha :)

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Fırsatın olduğunda filmleri de izlersin. Filmler guzel :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar