Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FK Sözlük Dövme yaptırmak.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AsyA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Dinen uygun görülmediği söylensede günümüzde dövmesiz kalmadı. Özellikle topluma örnek olarak sunulan kişilerdeki görüntü sebebiyle, dövme yapma isteğinin arttığını düşünüyorum.

Çok merak ediyorum neden ki ya, hiç heveslenmedim eğer bir kere heveslenmiş olsaydım kesin yaptırırdım o ayrı ama heves yok ben de böyle şeyler de ya
Burnum kırık onu bile yaptırmadım belki de korkumdan bilmiyorum :D

Dinen bunun haram olduğuna dair bir şey yok. Ama gelenek ve göreneklerimize uygun ol aldığından iyi bakılmıyor ve tahrimen mekruh diyenler var.
Geçmişte sırtımda vardı. Onu oradan yok edene kadar ne çektiğimi bir ben bilirim birde Allah.
Bana çok itici geliyor

Allah'ın yarattığı şekli bozmamak ve beğenmemezlik yapmamak gerek dikkat çekici ve acı verici bir şey dövme yapmak ve emanet canın hesabı da var işin içinde iyi düşünmek gerek bu yüzden
Amma ve lakin dünyalık yanım çok yaptırmak istiyor nedense hoşuma gidiyor küçük küçük şeyler yapmak isterdim ama ne inancım ne çevrem ne de ailem izin vermez annem eve bile almaz beni ?

ZiLaN,
Ayni şekilde ufacık alenen görünmeyen bir yanıma yaptırmak isterdim ama şüpheli şeylerden de çekiyorum kendimi ve bu vesileyle sorayım minnak bişi yaptırsam onuda deşifre etmeden kullansam sadece özel arkadaşlarım görse yine mi mekruh uX;

25yıldır dovmelerım var ama tavsıye etmem yaptırmak ıcın

@EfuL!m,
Yukarda yazdım ya dünyalık tarafım diye dövme yapmak sadece güzel görünmeyle alakalı bir şey ve tamamen dünya hevesi biz müslümanlara ayet ve hadislerde heva ve heveslerimize uymamamız tavsiye edilir hep bu yüzden Allah'ın yarattığı şekilde huzura çıkmak daha iyi bizim için bir anlık heves için değmez diye düşünüyorum Allah rızası ve emri için yaşayan biri bunları göz ardı etmez ?

ZiLaN,
Şüpheli şeylerden uzak durulması içeren hadisi hiç unutmam hep hayatıma uygularım bakma sen öyle saçmaladıgıma asla yaptırmam :sr

EfuL!m,
Est saçmalama deil bu benimde çoğu kez aklımdan geçen bir şey Allah affetsin napak bazen cezbedici gelebiliyor işte ?

Dövmeyi severim ama asla yaptırmam.bazı dövmeler gerçekten harika,ama kendim için yaptırmayı hiç düşünmedim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri