Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Özgün Konu Dost Bildiklerim

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Başlığa takılmayın ,hüzünlü ya da sitem dolu şeyler yazmayacağım..
Ortaokuldayız,bi kompozisyon ödevi var,bi arkadaşınızı tanıtın,anlatın gibi bişey.
Biz ne yazarız,nasıl yazarız derken elişi dersinde sesli düşünmüşüz meğer ,niye bu kadar abarttıysak ,dersimize giren öğretmen ingilizceci ,duymuş merak attı sordu ,biz de anlattık.
Dedi ki,öyle düz cümlelerle olmaz,süsleyin biraz ..
O ödevi nasıl yaptım,kimi tanıttım kaç aldım hatırlamıyorum ama ne zaman birinden bahsetsem süslü cümleler kurarım.
Gerçek -sanal ayırtetmeksizin dost,arkadaş saydığım kişilerden bahsetmek istiyorum .Dilerim yeterince süslü ,yeterince açık (kapalı ?) cümlelerim olur.

O benim iyi arkadaşım ve dostum,bunu ben diyorum,genelgeçer kurallara uygun bi ilişkimiz yok ,öyle sıksık aramayız,görüşmeyiz ,akıl filan danışmayız ,an gelir görüşürüz ki bu çoğunlukla tel ile olur,ama ne görüşme ,sanki dün ayrılmışız gibi sıcak sanki bi daha görüşemeyecekmişiz gibi uzun ..
Bacımla başlayıp daha sık görülşelimle biten upuzun konuşmalar ..Aynı yaştayız,aynı işi yapıyoruz,aynı konumdayız ,birbirimizin dilini anlıyoruz yani.O kadar güvenilir biri ki,ben bunun hayranlık ve gururu yaşıyorum ..
O bunu okumayacak elbette ki ,sosyal medyayla pek işi olmaz ,ama hakkında ne düşündüğümü iyi bilir .
Ah ne çok anımız var,belki bir gün yazdıklarımı okuyorum bile kimbilir.
İnsanların bir tek kişi dahi olsa yüzde yüz emin olduğu biri olmalı ki o kişi sensin bacım!

İkinci anlatmak istediğim arkadaşım ki onunla da gurur duyuyorum ,son derece akilci biri,onu tanıyıp da aurasına kapılmayanına rastlamadım.Buraya onu yazacağımı bilse şöyle derdi,biraz öv beni,pohpohla ..Halbuki hiç ihtiyacı yok,alışkın bunlara ,ben yine de öveyim biraz ;)
Tanıdığıma çok mutlu olduğum bi kişi,kişilik ,öyle çok yüzü gülmez ama acayip bi mizahi yönü var,gayet aklı başında asla fevri olmayan son derece rasyonel düşünen düzgün ve en önemlisi düşünce dünyasına dalmayı çok istediğim ,azçok bilsem de derinliğine bilemediğim fakat deli gibi merak ettiğim ,çoğunlukla tutarlı arada deli damarı ve kör inadı tutan ,her ne olursa hayranlığımın üst seviyede olduğu biri.
Birbirimizi anlarız,sever sayarız,benim sabırsız hallerimi dengeleyen ,düşünce yapımızın benzeştiği nadir kişilerden olan bu cana selam olsun !

Devam eder belki :))

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Doktor arkadaşım var benim böyle aylar olur aramayız arayincada kaldığımız yerden devam ederiz kırgınlık olmaz mesafeler de olmaz aramızda profluk yolunda ilerliyor başarıları hep gururlandirir beni

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Yazarım dedim,ihmal etmişim :)

Sanal dostlarımdan bahsetmek istiyorum biraz ..
Adı sanal ama aslında hepimiz gerçeğiz,kimseye sanal gözüyle bakmadım ,insanın yazıyla kendini ifade etmesi çok zordur ama garip çelişki bi insanı yazısından tanımak oldukça kolay yani benim için öyle..
Çok kişi tanıdım ,insana değer vermek yapımda var,herkes değerli bazı kişiler çok daha değerli ,isim vermeye gerek görmeden yazıyorum ,bendeki yerini bilir herkes..
Ben sohbet eden biri değilim,bu yüzden alınanlar oldu,gerçekte de bu böyle,çok arayıp soran biri değilim ama arkadaşlığım iyidir,yardıma ihtiyacı olanın hep yanındayım .
Doğruyu görmek ,bunu dile getirmek her âlemde sıkıntılı ,kaybım varsa bundandır .
Kimseyi yargılayacak filan değilim ,insan olduğu için sevdiklerimin yanında cidden çok sevdiklerim var,o kişilere kalbi selamlarımı gönderiyorum .
Sevmek zor iş,hele hele her haliyle sevebilmek başlı başına sanat..

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Bu konuya yorum yapmam zor uzun ve sıkar sizleri..
Bende sanal reel gözetmedim lâkin bir-iki dışında ne sanal ne reel dost olduğunu sandım..
Aslında hakikat-i görecek kadar tecrübe ye sahipken her defasında aşırı duygusallık ve merhamet yönüm yüzüne yine darbe yerim ben uslanmam :)
Sevmek yürek işi dost olarak adam gibi sevmek..
Sevdiğini zannettiklerime artık üzülmüyorum sadece gülüyorum :)
Benim sevdiklerim az ama öz hamdolsun..:)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar