Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Dertler sıkıntılar çok üstümüze geldiyse

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Hazreti Musa’nın kıssasını bilirsiniz. Musa Aleyhisselam istemeden bir adamın ölümüne sebep olmuştur. Firavunun adamları peşindedir. Yurdundan ayrılmak zorunda kalır. Günlerce, gecelerce yol gider. En sonunda aç, susuz, yorgun, bitap, sıfırı tüketmiş bir halde iken karşısına hayvanlarını sulamakta zorlanan iki kadın çıkar. Musa Peygamber onlara yardım eder, sonra yakındaki bir ağacın altına oturur ve şu duayı eder: “Rabbim! Bana göndereceğin her türlü hayra o kadar muhtacım ki...” Ve sonra peşi sıra sıkıntıları çözülmeye başlar. Hani diyorum dertler, sıkıntılar çok üstümüze geldiyse, sıfırı tükettiğimizi hissediyorsak bu idrakle sarılalım Musa Peygamberin duasına. Diyelim ki; “Rabbim, bana göndereceğin her türlü hayra o kadar muhtacım ki...” Hazreti Musa gibi iyilik fırsatı kollayarak, Rabbimizden hayır isteyebilmek için ‘hayır yapan kişi’ olmayı kendimize hayat şiarı yaparak dua edelim. Kalpten diyelim ki; “Allahım, katından gelecek her türlü hayra muhtacım ki...” (Fotoğraf Musa Peygamberin kabr-i şerifinden, Kudüs’ten. Meva bebek henüz 7 aylıkken☺️)

Hatice Kübra Tongar

Ekli dosyayı görüntüle 2713

www.forumkalemi.com

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar