Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Son dakika Demirtaş: Aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Demirtaş, cezaevinden mücadeleyi sürdüreceğini, ancak aktif siyaseti bu aşamada bıraktığını açıkladı.

1685537986526.png

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, aktif politikayı bu aşamada bıraktığını duyurdu.

Kasım 2016'dan beri Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan Demirtaş Yarın Artı Gerçek'te yayımlanacak röportajından iki paragraf paylaştı.

Demirtaş, "Ben kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum. Pratikteki çabalarımla bu eksiklikleri giderme sözü veriyorum" dedi.

Kendisine yönelik "yapıcı eleştirilere" teşekkür eden Demirtaş, "Eleştirilerden yararlanmaya çalışacağım. Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

Screenshot_20230531_160117.jpg

Selahattin Demirtaş, son yıllarda sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla güncel siyasi konulara dair değerlendirmelerde bulunuyordu. Demirtaş, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri öncesinde de sosyal medya hesabından sıklıkla açıklamalarda bulunmuş, HDP'nin seçime girdiği Yeşil Sol Parti için oy isterken, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu açık bir şekilde desteklemişti.

Kaynak : DW Türkçe

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@EfuL!m, onun adına kullanılıyor, o kullanmıyor, avukatları aracılığıyla düşünceleri paylaşılıyor.

Yalan, dolanda diğer yol arkadaşlarını geride bıraktın. Kürtleri Kemalizme sattın. Kürtleri kendi ve örgüt çıkarı için kullandın. Asıl sorunları olan Kemalizme eklemleyip onlara dostluk eli açan Erdoğana düşman ettin. Ama kürt Kemalizmi yada appocu solcukemalist teorilerinin tamamı çöktü.
Bu saatten sonra seni ancak kürtler içinde ahmak olanlar destekler.

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
2014 seçimlerinde yanılmıyorsam %13 oyalduğında yönünü kardeşlikten develetinden yana kullansaydın, temsil ettiğim kesimin lideri idin.
sen ne yaptın..
halkı sokağa çağırdın.
kurbam eti dağıntan masum yasin börüleri katlettirdin.
52 canı acımazsızca öldürdün, yaktırdın.
sen katilin önde gidenisn..
sen bir numralı pkk sin..
kardeşin nureddin demirtaş dağda pkk saflarında mücadele ediyor.
sen selo sende pkk adına meydanlarda mücadele ediyorsun..
aponun heykelini dikecem diyordun..
ne oldu aktif siyaseti bırakırsun...
vah vah.. ne çok üzüldüm..şerefsiz hain katil..

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar