Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Değer görmek için değer vermek gerekir.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Eşimiz bize danışmadan eve misafir davet ettiğinde içimizde ‘değersizlik’ duygusu oluşur. Bu duygu bizi tetikler ve öfkeleniriz. Öfkelenmemizin nedeni masaya koyacağımız fazladan bir tabağın zahmeti değildir; adamdan sayılmamak, fikri sorulmamak, kâle alınmamaktır. İsteriz ki, “Hanım işten arkadaşımı yemeğe çağırayım diyorum, ne dersin? Senin için de uygun mudur?” desin. Varlığımızı önemsesin. Çocuklarda da durum aynı aslında. Evimizle, ailemizle, çocuğumuzun odası, eşyaları, eğitim hayatı, arkadaşlarıyla ilgili kararlar alırken ona danışmıyor ya da yalancıktan danışıp kararı doğrultusunda hareket etmiyorsak çocuğumuz kendini ‘değersiz’ hisseder. İçten içe bize öfke besler. Ondan sonra da ‘Bu çocuk neden agresif? Neden benimle inatlaşıyor? Neden tepkisel davranıyor? Neden sözümü dinlemiyor?’ der dururuz. Unutmamak gerek; değer görmek için değer vermek gerekir

Hatice Kübra Tongar

1c3a26743b1eafec9.md.jpg

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Dün bir ünlünün paylaşımına denk geldim. Kucağında köpeği, sımsıkı sarılmış... Ve yazmış : İnsanlar hayvanlar kadar sadık olamıyor...

Hanfendi heralde insanları beslediği köpek olarak görüyor...
Hayvana karşılık beklemeden, beklenti içinde olmadan verirsin. O hayvanın sana sadık ol adı çok doğal...
Peki bugüne dek karşılık beklemeden yapmanız gerektiği için kaç kişiye yardım ettiniz hanfendi?
Sonra insanlar sadık değil deyin...

Değerin bir başka boyutunda budur. Karşılık beklemeden değerli olduğundan değer verin...

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Dün bir ünlünün paylaşımına denk geldim. Kucağında köpeği, sımsıkı sarılmış... Ve yazmış : İnsanlar hayvanlar kadar sadık olamıyor...

Hanfendi heralde insanları beslediği köpek olarak görüyor...
Hayvana karşılık beklemeden, beklenti içinde olmadan verirsin. O hayvanın sana sadık ol adı çok doğal...
Peki bugüne dek karşılık beklemeden yapmanız gerektiği için kaç kişiye yardım ettiniz hanfendi?
Sonra insanlar sadık değil deyin...

Değerin bir başka boyutunda budur. Karşılık beklemeden değerli olduğundan değer verin...
O sıkı sıkı sarıldığı ve değer verdiği hayvan kadar bir yetimin bırak sarılmayı başını okşasa yetecek ama işte nasip etmiyor kurban olduğum yaradanım bazılarına o mertebeyi ..

Köpek bu dilsiz hayvan ya dili bi karış ağzı laf yapsa bakalım böyle düşünülür mü ..

İnsan sevmek hele hele karşılıksız değer vererek sevmek merhamet sıfatıyla olur bu sıfatı ise Rabbim dilediğine veriyor ..

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar