Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cübbeli’nin yeni hedefi İslami mektepler

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Meva
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Meva

İçinden geldiği gibi yaşa :)
Haber Editörü
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabı ve adına kurulu internet sitesi üzerinden İslami İlimler fakülteleri ile eğitmenlerine yönelik ithamlarda bulundu.

1636573359023.png

Kamuoyunu uydurma ve sıhhati tartışmalı hadisler üzerinden yanıltan, manası ve ravileri hadis kriterlerini karşılamayan kıssalar anlatan, sakal-ı şerif ile okunmuş su ve yanmaz kefen ticaretinde bulunan, her daim Müslümanların aleyhine söylemlerde bulunan ve fişleme çabalarında yer alan Ahmet Mahmut Ünlü bu defa da Hadis Anabilim Dalında profesör ve Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği görevini yürüten Halis Aydemir’in bir konuşmasında yer alan ifadeleri öncesi ve sonrası kesilmiş bir şekilde yayımlayarak kendi dar zaviyesinden yorumladı.

Mahmut Ünlü bütünsellikten uzak bir bakış açısıyla aktardığı videonun altına yazdıkları ile de İslami ilimler, İlahiyat ve İslami mekteplere yönelik ithamlarda bulundu.

Diyanet’e yönelik eleştirisini de Halis Aydemir üzerinden gerçekleştiren Mahmut Ünlü sosyal medya hesabından, “Diyanet - Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Halis Aydemir: “Âyet bile olsa aklen reddederiz.” diyorsa bunları yetiştiren İslâmî (!) mekteblerin savunulacak tarafı kalmamış demektir. diye yazdı.

Halis Aydemir bir etkinlik esnasında yaptığı konuşmada sorulan bir soruya yanıt verirken cemaatlerin kendilerini özel gördüğü için sadece kendisinin kurtulacağını düşündüklerini bu durumun ise yanlış olduğunu ve bunun ayet dahi olsa aklen reddedilebileceğini dile getirdi.
Halis Aydemir, “…Öbek öbek gruplanmalara karşılık getirip sonrada bunların içerisinden bir tanesini ve herkeste kendisini sıyırıp, “İşte biz kurtuluyoruz” diğer yere mi gittin “Eyvah, perişan oldun”, 72’den 1’i hariç diğerlerinden birine düştün. Bu yaklaşımı bir defa bırakın hadis üzerinden temellendirmeye, biz bunu ayette olsa aklen reddederiz.” diyordu.
Videonun sonrasındaki açıklama kısımlarının kesildiği kasıtlı bir şekilde manipülasyona başvurulduğu görülüyor. Halis Aydemir’in Youtube hesabında yayımladığı birçok videoda bu tarz durumlara dair açıklamaları olduğu görülebiliyor.

Kaynak : Haksöz Haber

Son düzenleme:
Yeni bir ahlaksızlığa atılan imza...
Müslümanlar üzerinden Karun gibi zenginleşenler nedense o mahalleyi taşlamaktan hiç geri durmazlar. Varlık nedeniniz olan mahalleye karşı dürüst olun sayın Cüppeli.
Mahmut usta osmanoğlu yaşadığında Beyan dergisi kaliteliydi, Ruhul Furkanı yazıldığı dönem ismailağa cidden talebe yetiştiriyordu. Şimi Ahmet Mahmut ünlünün elinde şaklaban dönen bir kitle var sadece..

, “…Öbek öbek gruplanmalara karşılık getirip sonrada bunların içerisinden bir tanesini ve herkeste kendisini sıyırıp, “İşte biz kurtuluyoruz” diğer yere mi gittin “Eyvah, perişan oldun”, 72’den 1’i hariç diğerlerinden birine düştün. Bu yaklaşımı bir defa bırakın hadis üzerinden temellendirmeye, biz bunu ayette olsa aklen reddederiz.”

Kessinlikle katılıyorum.

İnan öldüğünü düşünüyordum. Zira cemaati eski cemaat değil. Heleki cübbeli gibileri konuşturuyorsa...
Beykoz daki istirahat mekanında sağlığı özel bakımla takip ediliyor. Yakınen bilgi sahibiyim. Çengelköy eşrafında çok cemaate müdahil kesim vardır.

@✿£fuL!m✿, en son Ruhul Furkan tefsiri. Çalışmalarını incelerken uğramıştım. Çok takip etmediğim bir camia. Hakkımızda asılsız bir kaç haberleri olmuştu ozaman bakmıştım.
Söylemesen vefat ettiğini düşünürdüm.
Çünkü Ruhul Furkanı yazdığı dönem çok rahatsızdı. Bitiremeyeceğini düşünüyordu cemaati. Ordan kalmış olabilir zihnimde.

@Qasem, Tam anlamıyla tefsirde sona gelindi mi bilmiyorum fakat kulaktan dolma hedeflenen cilde ulaşılamadığını biliyorum. Hatta rahmetli babacığım her cilt basımında temin ediyordu.5 sene oldu babacığımın vefatı. Mahmut Hocaefendi istirahatgâhında uzun vakit olduğuna göre babamdaki arşivden fazlası yok gibi.

@✿£fuL!m✿, yok daha tamamlanmadı tamamlanacağı öngörülmüyor sanırsam.
30 küsür ciltten bahsediyorlardı ben en son 17 cildi biliyorum. Onun üzerine bişey eklendi mi açıkçası bilmiyorum.
Yani cemaat daha 7-8. Ciltlerde Mahmut efendinin durumunun ciddi olduğunu söylemiş tamamlanamayacağını beyan etmişlerdi. Geçen sürede en son ya 16-yada 17. Ciltti hatırladığım zaten sonrasında öldü sanıyordum.
Şuan kaçıncı ciltte bilmiyorum ama hedeflenen 30 küsür Ciltti.

Örneğin Mennar tefsiri de Yusuf süresinden sonra yok. Abduh ölünce devam ettirilmedi.
Reşit rızada Yusuf süresine kadar notlar vardı ancak okadar çıktı.
Ruhul Furkanı eğer komisyon tamamlamazssa Mahmut efendinin tamamlayacağını sanmam. Ki ben zaten öldüğünü sanıyordum.

Bu ahlaka sahip çok insan var, hayatta bir yere gelemedikleri iyi insan olamadıkları için sürekli ona buna sataşan insanlar.. Bu tekil bir şahıs değil.. Bu kişi, Muaviye sunnilik dininin prototipidir.
Sermayeleri yalan, iftira, cehalettir..
Hayatı cehenneme çevirip sonra da cennet beklemek..
Ne büyük bir yanılgı..

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri