Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Covit - 19

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bugüne dek hayatımızda neredeyse en keskin dönüşler yapmamızı sağlayan salgın olarak adını tarihe kazıdı.

Ama bize bazı gerçekleri de öğretti...
Birazda bunun üzerine konuşmak istiyorum. Daha doğrusu konuşalım istiyorum.

Benim bazı iddiaları var.

1. Sosyal mesafe korumaz. 1-1.5 metre sosyal mesafe Tüberküloz yani verem için 1930 larda uygulanan bir. Kural ve Covit için hiç bir faydası yok.

2. Maske korumaz aksine hastalığın daha çok yayılmasına ve ağır geçmesine neden oluyor. Maske profesyonel kullanım gerektirir. Elinizdeki maske profesyonel kullanımda bile korum sağlamaz. Haliyle maske için 2018 öncesi veriler ve kullanım alan bilgisi daha sağlıklı bilgi içerir...

3. Devlet halkın imun sisteminin ve bağışıklığı güçlendirmedikçe bu hastalıkla her tür mücadele boşa kürek çekmektir.
Bu nedemek yani...
Bu demektirki;
Sütü bedava dağıt, bağışıklığı güçlendiren ilaçları, gıda maddelerini bedava dağıt, yumurtayı bedava dağıt, etin kilosunu on TL yap...
Sosyal mesafe ve maskeyi kadır. Gör bak bakalım yoğun bakım hastan olacak mı olmayacak mı?....

Buyrun söz sizin...

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
1. Sosyal mesafe korumaz. 1-1.5 metre sosyal mesafe Tüberküloz yani verem için 1930 larda uygulanan bir. Kural ve Covit için hiç bir faydası yok.
Buraya katılıyorum. Çünkü covid yeni tür anlık çıkan bir salgın.. kesinlikle tedbirler dağaçlama olarak halka aktarılıyor.
Ancak coviddin aşısı bulunur herşey normalleşir ozaman araştırmalar neticesinde tam olarak tedbir olarak neyin gerektiğini belki söylerler.. aslında covid dünyayı çaresiz bıraktı

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Buraya katılıyorum. Çünkü covid yeni tür anlık çıkan bir salgın.. kesinlikle tedbirler dağaçlama olarak halka aktarılıyor.
Ancak coviddin aşısı bulunur herşey normalleşir ozaman araştırmalar neticesinde tam olarak tedbir olarak neyin gerektiğini belki söylerler.. aslında covid dünyayı çaresiz bıraktı

Çaresizlik yalanlarla örtülemez.
İnsanları aldatmasınlar.
İnsanların bağışıklık sistemlerini güçlendireceklerine böyle şeylerle halkı aldatmaları yanlış.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar