Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Çocuklarımızı uyaran çok fazla etkenler var.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
İki yıl öncesi Fransa
"3 yaş altı çocukların internet, telefon, tablet kullanmasını yasaklayan bir kanun çıkarttı"
Sebep neydi biliyor musunuz?

Üç yaş altı çocukların beyinleri tertemiz ve bir saniye içinde 20 Binden fazla kareyi beyne kaydediyorlar.
O taze beyinlerin internet vb yayınlar ile kirlenerek doldurulmaması gerektiğini söylediler.

Hatta bu konuda umursamaz davranan ailelerin çocuklarının devlet korumasına alınacağını bildirdiler.

Yine aynı yıl Belcika ve Fransa 15 yaşına kadar olan çocukların cep telefonu kullanmasını yasakladı.
Sebep aynı...

İnsan beyni henüz sayısı net bilinemeyen neronlardan oluşuyor.
Bu neronları görsel, duyusal, dokunsal olarak en çok ne ile beslerseniz insan davaranışları da ona göre şekilleniyor.

Çok kirli bir çağdan geçiyoruz.
Çocuklarımızı bu çağda uyaran çok fazla etkenler var.

Onların o tertemiz hafızalarının işe yaramaz oyunlar ve bağımlılığa teşvik eden yayınlar ile doldurmak yerine daha faydalı bilgiler ile doldurmak biz ebebeynler için şarttır.

Bırakın zararlı yayınlar ile mücadele etmeyi sadece bilim de ilerleyen değil aynı zamanda ilimde de ilerleyen gençler yetiştirmeliyiz.

Demem o ki; ÇİFT KANATLI ÇOCUKLAR YETİŞTİRMELİYİZ...

Tıpkı güreşçi, üç dil bilen, hafız, cerrah Salih Selman hoca gibi gençler yetiştirmeliyiz.

İmam hatip okulları diyorum...
Hafızlık, ilim, bilim, lisan diyorum...

Normal okullarda işlenen ders programları ile AYNI müfredatı görüyor imam hatip öğrencileri.
Tek fark olarak haftada iki saat Kur'an dersi görüyorlar.

İşte bu çift kanatlı uçmaktır.

İlk başlarda Fransa'nın yaptığı uygulamayı anlattım size. Çocukların beyinleri saniyede 20 binden fazla bilgiyi aynı anda alabiliyor.

O herşeye açık olan beyni Kur'an ile, metematik, fen, lisan ile, sanat ile doldurmalıyız.

Bunun için de çocukların eğitim aşamasının ikinci basamağı olan 4. Sınıftan sonra imam hatip orta okullarına vermenizi tavsiye ederim.

Ben iki çocuğumu da imam hatip orta okuluna gönderdim. Çok memnunum.

İlcemizde hem kızlar hem de erkek öğrenciler için hafızlık bölümü vardır. Öğrenciler bir yandan konforlu ve deneyimli hocaların olduğu yurtta hafızlık eğitimlerini alıyor, bir yandan da okula gidip tüm derslerini eksiksiz öğreniyorlar.

Ben yıllardır birçok özel ve devlet okullarında söyleşiler yapıyorum.
İnanın Dinar Şehit İzzet Taşbaş İmam Hatip Ortaokulu 'ndaki ilgiyi, eğitimi, sevgiyi, öğrenci takibini birçok okulda görmedim. Müthiş azimli ve başarılı bir kadrosu var.
Çocuklarımızı boş uğraşlar yolunda heba etmeyelim.
Çift kanatlı uçsun yavrularımız.
Safiye Çetinkaya
Mehmet Çetin hocama ve o kaliteli ekip arkadaşları hocalarıma çok teşekkür ederim...

FB_IMG_1623850282100.md.jpg

FB_IMG_1623850300834.md.jpg

FB_IMG_1623850288943.md.jpg

FB_IMG_1623850295118.md.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar