Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soruyoruz!! Çocuk Eğitiminde Anne mi, Baba mı Daha Önemlidir?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Qasem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Qasem

🌿🌼
Qasem
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Yine Pandemi in hayatımızı ve bakış açımızı nekadar değiştirdiğini aile üzerinden görmek amacıyla bir klasik soruyu daha sormak istiyorum.
Malumunuz bu süreçte anne babalar evde kaldı...

Ve sorumuz şu :

Çocuk eğitiminde anne mi, baba mı daha önemlidir?
Neden?

Kişiden kişiye değişmekle beraber annenin etkisi çok daha fazla gibi geliyor bana ,bilemiyorum,belki de bizim evde öyledir..

Ben daha çok ilgilendiğim için olabilir,eğitim,sağlık,yeme içme ,giyim,oyuncak seçimi bendeydi,daha kısa çalıştığım için olabilir ya da ben gönüllü olmuş olabilirim ,çok zaman geçti.
Babalar daha mesafeli oluyor nedense ,şimdi bile bana nazlanır babasına daha ciddidir ,sen annesin der,ne bileyim benim kişiliğim de olabilir,samimi,sıcakkanlı oluşum falan..
Çok zor soru be ;)

Babalar ilgilenmiyor istisna anneler daha çok bu sorumluluğu alıyor . olması gerekende bu bence

Anne ; önce anne, akabinde eğitmen ve bu eğitimciliği evladının tüm hayatını kapsayacak şekilde kurguladığı aşikâr ..
Hatta evladını yetiştirmekle ve eğitmekle yetinmeyip babaya dahi evlada nasıl yaklaşilmasını izah edebilen kişidir anne ..
Asla genelleme yapılamayan ebeveynlerin aralarındaki kültür farkına göre yol izledikleri hassas durumdur eğitim ..
Rabbim cc bilinçli , örf ve adetlerine saygı duyan bireyler yetiştirmeyi hepimize nasip etsin ..

Son düzenleme:
Anne ; önce anne, akabinde eğitmen ve bu eğitimciliği evladının tüm hayatını kapsayacak şekilde kurguladığı aşikâr ..
Hatta evladını yetiştirmekle ve eğitmekle yetinmeyip babaya dahi evlada nasıl yaklaşilmasını izah edebilen kişidir anne ..
Asla genelleme yapılamayan ebeveynlerin aralarındaki kültür farkına göre yol izledikleri hassas durumdur eğitim ..
Rabbim cc bilinçli , örf ve adetlerine saygı duyan bireyler yetiştirmeyi hep inişe nasip etsin ..

İniş kim : )

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri