Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Çocuğumuza adet dönemimizde neden namaz kılmadığımızı nasıl anlatırız?

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Geçen hafta hikayede soru-cevap yaptım. Sorulardan biri şuydu; “Hatice Hanım çocuğumuza adet dönemimizde neden namaz kılmadığımızı nasıl anlatırız?” Bu cevabı verdim. Bir baktım pek çok sayfada paylaşıldı, anneler “ne diyelim bilemiyorduk, sağolun” diye onlarca mesaj gönderdiler. Ha buraya da koyuyorum, sonra hikayede görmediydik, silinmiş, gitmiş demeyesiniz bana:)

Hatice Kübra Tongar

Sr2Y6R.md.jpg

Sr2gAv.md.jpg

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
ya bu adet yani regl olayı ayıplanıyor aslında doğal vaka bunda birşey yok .. ama ülkenizde pedofili dahi varken sapıklık oluyor ..
hani ben anne kız şeysini bilmemde baba kız olarakda o iş bana düşmez. düştü var sayalım.. kızım bu her ay olan doğal birşey allah kural koymuş geçene kadar pis sayılır abdest olmaz abdestsizde namaz olmaz.. zaten sana günahıds yok daha sonra kendinden öğrenirsin derdim galiba..
erkek olarak buna yorum yaptım kadın olarak paylaşıldı diye.. bunda hayıflancak bişi yok

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
neciz sayıldığından o anlama geliyor peki..
bak kızım pisi geç neciz yani uygunsuz falan deriz ozaman ?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Çocuğu eğitirken ne pis ne Necis deriz Fatih.
Hatice Kübra hanım çocuk eğitiminde en güzel şekilde anlatmış.
Kanın Necis olması içilmeyeceği ve temizlik yapılmayacağı anlamına gelir. Ğayri mutahhirundur... Yani temizleyici olmadığından buna böyle deriz.

Allahın yarattığı mükemmel vücutta bir sistemi anlatırken çocuklara bu pis denmez :)

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Bir ebe adayı olarak basitçe söylemek gerekirse regl bir kadının vücudunun artık ihtiyacı olmadığı dokuları dışarı atmasıdır. Bu doku rahimden gelir, burası kadın vücudunda bebeğin (fetüs) geliştiği yerdir. Her ay ya da yaklaşık olarak her ay, rahim astarı kalınlaşmaya başlar. Bu kadının hamile kalması durumunda döllenmiş yumurta için yapılan bir hazırlıktır. Yumurta döllenmezse bu astar vücuttan vajina yoluyla atılır. Buna da regl olma denir. @NoktA Çok güzel anlatmış.

Genelde kız çocukları anneleri ve ablalarıyla bu konuda içli dişli olsa da babalara kesinlikle büyük görev düştüğünü düşünüyorum. Kiz çocukları babadan bir tepki aldıkları anda bambaşka bir boyuta taşıyor olayı. Genel olarak varsayarsak ataerkil bir toplumda yaşıyoruz bu da babalar ne derse kız çocuklarının da onu uygulaması gerekmekte olmasina zorluyor. Dediğim gibi bu durumda babalarında direkt olarak konuşmasa da davranışları kız çocukları üzerinde büyük etki yapıyor.
Kadın vücudunun olağan bir durum olduğunu kabul edilmeli ve ona göre davranılmalı. Tabiki bu durum her ailede farklılık gösterebilir.
Konudan sapmış olabilirim :D Demem o ki ey baba adayları ve babalar kızlarınız sizi yanlış yapmaz, mükemmel olarak görüyor sizin onlara her konuda ki davranışınız onların nasıl birer birey olacağını etkileyecek. Ve bu konu en hassas konulardan bir tanesi.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
iyide abi her aile kübra hanım gibi olsa her çocugun zeka oranı aynı olur.. herkesin anlayışı yaşantısı bir değilki anlama kapasiteleri farklı aile yaşantıları farklı . çocuk senin öğrettiğin gibi kalmaz o çocuk büyüyecek okuyacak demi :D siz çok dışsal düşünüyorsunuz öyle birşey yok . robot degil bunlar insan ? nasılki simit mi gevrekmi olayı var bu anlatımdada değişir

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
ben çocuk yaştakilerin bilmişlik yapmasını büyümüşte küçülmüş tavırlarını sevmiyorum . küçükken herşeyi bilen büyüyünce keşif yapma kabiliyetini kaybedip gerizekalı cahil oluyor.. o zihniyette 2000 yılından beri var zaten.. çocuga çocuk dili konuşmak lazım

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar