Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Son dakika Camilere müzikli saldırıyı paylaşan Banu Özdemir tutuklandı

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Camilere müzikli saldırıyı paylaşan Banu Özdemir tutuklandı İzmir'in farklı noktalarında camiler üzerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin olay sonrası sosyal medyada paylaşım yapan ve dün gözaltına alınan Banu Özdemir tutuklandı.

İzmir'in farklı noktalarında camiler üzerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin olay sonrası sosyal medyada paylaşım yapan ve dün gözaltına alınan Banu Özdemir tutuklandı.

İzmir'de birçok caminin hoparlöründen korsan olarak müzik yayınının yapıldığı olayın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl eski yöneticisi olduğu öğrenilen Banu Özdemir, dün gözaltına alındı. Özdemir'in sorgusunun ardından tutuklandığı öğrenildi. Olay, iki gün önce ikindi ezanı okunmasından kısa bir süre önce meydana geldi. İddiaya göre camilerin merkezi sisteminin frekansına korsan olarak giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, İzmir'deki birçok camiden İtalyanca 'Çav Bella' şarkısını yayınladı. Konu hakkında soruşturma başlatıldığını açıklayan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili paylaşım yapan CHP İzmir İl eski yöneticisi Banu Özdemir'in "dini değerleri alenen aşağılamak" suçundan gözaltına alındığını duyurmuştu. Tutuklanan Özdemir, sosyal medya hesabından olayla ilgili paylaşımlar yapmıştı. Camilere yapılan saldırı dün de meydana geldi. Dün yine bazı ilçelerin camilerinden Selda Bağcan şarkısı çalındı.

Kaynak: İHA

ZARiP

FK Meteorolog
:ktp::ktp::ktp:
:dv: :dv: :dv:
:T::T::T:

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Zihniyet hiç değişmiyor arkadaş
Ciao bella yi lgbt gösterisinde çalın ha bu arada kişilerin kendi tercihlerine saygım vardır
Insanların dini değerlerine saygısızlığa tahammülü yoktur bu halkın bunlar bunu anlamıyorlar

Cnkrt

FK Üyesi
FK Üyesi
Web sitesi
iyiarastir.com
Ben konuşursam mahkemeye çıkartılırım susuyorum. :D
Bunların hepsinin köküne kibrit suyu. :D

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Benim özgürlüğüme saygısı olmayanın özgürlüğüne saygım olmaz....

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
paylaşım yapması neden tutukluluk gerektirdi anlamadım.. akp tarafı chp nin her türlü yayınını yaparken kolluklar harekete geçmiyor. ama söz konusu diğer taraf olunca ... çifte standartları sevmem . yanlış yapmışlar.. paylaşan zaten zihni bellide bu kısıtlama olur.. ulan hdp cirit atıyor kürt partisiyim diyor kürtler oy veriyor .. hdp de bunu kullanıp pkk'yi destekliyor... bu hdp bizim başımıza çözüm süreci zamanında bela oldu varya taa ozaman müsama göstermiyceklerdi. .

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
paylaşım yapması neden tutukluluk gerektirdi anlamadım.. akp tarafı chp nin her türlü yayınını yaparken kolluklar harekete geçmiyor. ama söz konusu diğer taraf olunca ... çifte standartları sevmem . yanlış yapmışlar.. paylaşan zaten zihni bellide bu kısıtlama olur.. ulan hdp cirit atıyor kürt partisiyim diyor kürtler oy veriyor .. hdp de bunu kullanıp pkk'yi destekliyor... bu hdp bizim başımıza çözüm süreci zamanında bela oldu varya taa ozaman müsama göstermiyceklerdi. .

Olayla bağlantısı olduğu düşünülüyor ki ben bu züppeyi yıllardır tanırım ve o kapasite var...

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
yorumu yarım bıraktım anlaşılmamış olabilir.. önce yol açıp sonra yol kapamak adalet değildir.. demek istediğim normal insanların bile haber alma özgürlüğü kısıtlanıyor .. biz neler görüyoruz daha vahim şeyler izliyoruz gıkları çıkmıyor.. ama iş rakip olunca din olunca millete gösteriş olsun diye nasıl olsa hassas bizi desteklerler diye rol yapıyorlar.. yok abi türkiyede siyaset ölmüştür.. demokrasi bile şüpheli

Son düzenleme:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
yorumu yarım bıraktım anlaşılmamış olabilir.. önce yol açıp sonra yol kapamak adalet değildir.. demek istediğim normal insanların bile haber alma özgürlüğü kısıtlanıyor .. biz neler görüyoruz daha vahim şeyler izliyoruz gıkları çıkmıyor.. ama iş rakip olunca din olunca millete gösteriş olsun diye nasıl olsa hassas bizi desteklerler diye rol yapıyorlar.. yok abi türkiyede siyaset ölmüştür.. demokrasi bile şüpheli

Türkiyede siyaset hiç var olmadı, demokrasi zaten bu topraklara hiç. Uğramadı...
Banu haber yaptığı için değil, olayla eşdeğer zamanda paylaşım yaptığı için, yani yapılacak eylemden haberdar olduğu için alındı.
Yoksa haber servis ettiğinden adamda çok alındığı olmuştur ülkede :)

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Türkiyede siyaset hiç var olmadı, demokrasi zaten bu topraklara hiç. Uğramadı...
Banu haber yaptığı için değil, olayla eşdeğer zamanda paylaşım yaptığı için, yani yapılacak eylemden haberdar olduğu için alındı.
Yoksa haber servis ettiğinden adamda çok alındığı olmuştur ülkede :)
iç yüzünü bilmiyorum öyle ise haklı gerekçe olmuş

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
aslında Qasem abi benim demek istediğimi anladı . bu konu üzerinden ben genelleme yaptım . şimdi yazmak gerekirse çok uzun olacak olayları birbirine karıştırıcam işin içinden kendim çıkamıycam .

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar