Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yorumlayalım! Cadılar Bayramı

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
  • İstatistikte sabit
Aslında Pagan kültürüne ait bir kutlama olup sonradan Hristiyan aleminin sahiplendiği bir kutlamadır.
Etimoloji olarak Angelesaksonların 31 Ekim Azizler günü kutlamasına dayanan bu eğlence ve kutlama genelde çocukların korkunç kıyafetler giyerek ev ev dolaşarak şeker ve harçlık topladıkları, bunla beraber eğlendikleri Cermen topluluğunun güzel bir eğlencesidir.

Zamanla seküler hal almasıyla beraber kutlama biçimi değişmiş büyükler kutlamaya dahil edilirken perili olduğu inanılan evler ziyarete başlanmış ve dünyanın dört bir yanında eğlenc eve parti yapılacak güne dönmüştür.

Geldiğimiz son noktada ise aşırılıklar ve izdiham kaynaklı eğlencede 150 kişi hayatını kaybetmiştir. Aslında kutlamaların daha başlamamış haliyfi bu, kutlamalar 31 Ekim yani bu gece. Çocukların güzel bayramı büyüklerin eğlence bahanesin Kurban verilmiş durumda.

Bugüne özel olarak Romanya / Costanta Cty Parkta bugün çocuklar için özel eğlence günüydü. Bende bugün Costanta dayadım ve sizler için özel bir kare çekmiş oldum.

IMG_20221030_132443.md.jpg

Hatra

FK Yazar
FK Üyesi
Bugün Güney Koreli öğrencim Sang Sun Bey sınıfa her zamankinden farklı geldi. Üzgün, moralsiz ve sinirliydi. Baş sağlığı diledim, biraz konuştuk. Bütün dünyaya rezil olduklarını söyledi. Kültürlerinden olmayan bir kutlamada alkolün etkisiyle kendisini kaybeden gençlerin birbirlerini ezerek kemiklerini kırdığını, iç organlarını patlattığını söyledi. Kendilerinden 10 metre ötede bunlar yaşanırken eğlenmeye devam edenler olduğunu, çünkü sarhoş oldukları için olayın bir eğlencenin parçası olduğunu sandıklarını... Kültüre, geleneğe ve ahlaki eğitime son derece önem veren bu halkın bir bireyi olan Sang Sun Bey bunları anlatırken o kadar utandı ve üzüldü ki gözleri doldu... Ben de kötü oldum... Günüm bu yüzden onunki gibi ciddi, sinirli ve üzgün geçti...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar